15.8 °C, 3 m/s, 72.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaŠovasar pilnībā būs atjaunota pils fasāde
Šovasar pilnībā būs atjaunota pils fasāde
08/05/2020

Būvdarbi turpinās Jelgavas pilī – šobrīd tiek renovēta pils ziemeļu daļa, kas ir pēdējais nerenovētais pils fasādes posms, un atjaunotas arī pils galvenās kāpnes Lielupes pusē. LLU direktors Andrejs Garančs uzsver, ka četrus gadus ilgusī vērienīgā pils fasādes atjaunošana noslēgsies šovasar.

LLU direktors stāsta, ka šobrīd būvnieki renovē Jelgavas pils fasādes ziemeļu daļu – autostāvlaukuma pusē – un neliels fasādes posms tiek sakārtots arī pils rietumu pusē – pretim pils saliņai. “Šobrīd turpinās sagatavošanās darbi, lai veiktu pils fasādes krāsošanu. Paralēli tiem būvniekiem pils Lielupes pusē nelielā daļā ir jānokrāso cokola stāvs, kā arī jāatjauno pils galvenās kāpnes Lielupes pusē un to kolonnas, kas tiks arī nokrāsotas,” stāsta A.Garančs. Tiklīdz šie darbi tiks pabeigti, renovēta būs visa pils fasāde. Jelgavas pils renovācija sākta 2016. gada rudenī.

 

“Pils fasādei vajadzēja būt pabeigtai jau pagājušajā gadā, bet būvnieku darbaspēka trūkuma dēļ viss iekavējās. Šā gada sākumā termiņu pagarinājām līdz 30. jūlijam, jo procesā atklājās arī papilddarbi. Diemžēl arī šobrīd, ārkārtējās situācijas laikā, ir zināmas problēmas ar darbaspēku, tāpēc pieļaujam, ka var būt aizkavēšanās, taču mēs ļoti ceram, ka pils renovācija noslēgsies šovasar,” tā A.Garančs.

 

Tāpat visā pilī ir nomainīti vai restaurēti logi un ārdurvis. “Pilī ir ap 800 logu, no tiem 650 tika nomainīti, bet pārējie pēc Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes ieteikuma restaurēti. Jaunie logi ir jānoregulē, taču šis darbs šobrīd ir apstājies, jo regulēšanu veic speciālisti no Lietuvas, bet ārkārtējās situācijas dēļ viņi darbu pie mums neturpina,” stāsta A.Garančs, papildinot, ka visā pilī arī izbūvēta jauna ventilācijas sistēma.

 

Būvdarbus pilī veic pilnsabiedrība “PST un ARMS”, kas noslēgusi līgumus ar vairākiem apakšuzņēmējiem: SIA “Bekoteks” (elektroosmozes darbi), SIA “Lafivents” (vēdināšanas sistēmas izbūve) un UAB “Rūdups” (logu izgatavošana). Renovācijas darbi notiek, īstenojot projektu “Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana”, ko finansē Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. Kopējās projekta izmaksas ir 6 701 654,49 eiro, tajā skaitā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējums ir četri miljoni eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē