24.8 °C, 2.7 m/s, 76.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSpāru svētki Jelgavas tehnikuma sporta zālei
Spāru svētki Jelgavas tehnikuma sporta zālei
06/12/2019

Jelgavas tehnikuma topošajā sporta zālē šonedēļ svinēti spāru svētki un vienā no zāles sienām iemūrēta laika grāmata – vēstījums nākamajām paaudzēm. Kopējā jaunbūves platība būs 960 kvadrātmetri, no kuriem tieši sporta zāle būs 642 kvadrātmetrus liela, kas ir divreiz lielāka par tagadējo sporta zāli, kas atrodas Jelgavas tehnikuma galvenajā ēkā. Tāpat jaunajā ēkā tiks ierīkotas trīs ģērbtuves, labierīcības un dušas telpas, kabinets skolotājiem, divas inventāra noliktavas un medpunkts.

Sporta zāles būvniecība norit pēc plāna un ir nosvinēti spāru svētki, un zāles sienā ir iemūrēta laika grāmata ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Laika kapsula veidota no nerūsējošā metāla grāmatas formā uz ozolkoka pamatnes, kas simboliski norāda uz zinībām kā nākotnes stūrakmeni. Nākamajām paaudzēm ieteikums laika grāmatu pirmo reizi atvērt 2069. gadā, kad Jelgavas tehnikums svinēs simto jubileju.

Jelgavas tehnikums šogad nosvinēja 50. dzimšanas dienu un laika grāmatā ir ievietots datu nesējs, kurā elektroniskā formātā pieejama skolas izdotā grāmata par tās vēsturi un absolventiem, lai sniegtu aizsardzību jauniešiem, nākotnes vēstījuma grāmatā ievietota arī Izglītības un zinātnes ministrijas dāvātā zalkša zīme, kā arī nauda un citas liecības, kas vēstīs par laiku, kurā tehnikuma sporta zāle ir celta.

Sporta zāle tiek būvēta ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu, īstenojot projektu “Jelgavas tehnikuma sporta zāles jaunbūve un tai piegulošās teritorijas labiekārtošana, 2. kārta”. Sporta zālei jābūt pabeigtai līdz 2020. gada 15. maijam.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē