23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSpēles ar iztēli un realitāti Jāņa Joņeva jaunajā grāmatā
Spēles ar iztēli un realitāti Jāņa Joņeva jaunajā grāmatā
05/04/2020

Septiņus gadus pēc godalgotā romāna “Jelgava 94” izdošanas klajā nākusi rakstnieka Jāņa Joņeva jaunākā grāmata – krājums “Tīģeris”. Tajā apvienoti vairāku gadu garumā tapuši stāsti.

“Krājums ir vienīgā pieņemamā sižeta literatūras forma. Romānu lasot, mēs redzam, mēs ar pirkstiem jūtam, kad tas beigsies. Krājumā ne, jo nav zināms, vai atlikušajā lapu šķipsnā turpināsies šis stāsts vai sāksies jau nākamais. Izņemot pēdējo stāstu – jā, diemžēl tas tomēr būs paredzams,” saka J.Joņevs.

 

Grāmatā par vienu no stāsta varoņiem kļuvis animācijas meistars Volts Disnejs, kurš aizvada sarunu ar citu 20. gadsimta personību – uzņēmēju Henriju Fordu. Krājumu ievada V.Disneja citāts “To, ko var izsapņot, var arī īstenot”, pamatojot grāmatas brīvo pieeju realitātei un iztēlei dažādo stāstu radīšanā. Grāmata ieskatās citā realitātē, kur ikdienas situācijas ir autora iztēles sakāpinātas un pārveidotas. Paveras stāsts par kādu reklāmas aģentūras darbinieku, kurš kaimiņu biroja logā redz precīzu sava biroja kopiju, tikai tur saskatāmajās darbībās atspoguļojas paša kolēģu slēptākās emocijas. Citā stāstā kāda vīrieša ķermenis sāk neklausīt un realizē visas viņa neizpaustās iedomas. Savukārt vēl kāds stāsts ieskatās alternatīvā pasaulē, kurā neeksistē Latvija.

 

Grāmatas dizainu un ilustratīvo pielikumu, komiksu, darinājis Reinis Pētersons. Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un ir pieejama grāmatnīcās, kā arī izdevniecības “Dienas grāmata” mājaslapā. Vietnē www.satori.lv publicēts arī ieskats vienā no krājuma stāstiem.

 

Jāpiebilst, ka līdz ar nepieciešamību pavadīt laiku mājās e-grāmatu virtuālajā bibliotēkā www.3td.lv J.Joņeva debijas grāmata “Jelgava 94” kļuvusi par vienu no pieprasītākajām lasāmvielām.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē