23.4 °C, 1.8 m/s, 60.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSpēlfilma „Modris” uzsāk ceļu pie skatītājiem
Spēlfilma „Modris” uzsāk ceļu pie skatītājiem
14/11/2014

2. un 3. decembrī pulksten 16 un 18, kā arī 14.decembrī pulksten 14, 16 un 18  Jelgavas kultūras namā tiks rādīta septiņām Lielā Kristapa balvām nominētā Jura Kursieša filma "Modris". Scenārijs ir no patiesiem notikumiem iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem, kam seko Modra lēmums atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Klikšķināt, lai atvērtu

2. un 3. decembrī pulksten 16 un 18, kā arī 14.decembrī pulksten 14, 16 un 18  Jelgavas kultūras namā tiks rādīta septiņām Lielā Kristapa balvām nominētā Jura Kursieša filma “Modris”. Scenārijs ir no patiesiem notikumiem iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem, kam seko Modra lēmums atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis.

Filma “Modris” nominēta septiņām Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs, neprofesionālais aktieris Kristers Pikša nominēts labākā aktiera balvai.

Jura Kursieša režisētā filma saņēmusi gan skatītāju, gan kino kritiķu atzinību. Kinozinātniece Kristīne Matīsa filmai “Modris” dod piecu zvaigžņu vērtējumu un īpaši apraksta tās finālu: “Tas ir tik lieliski jaudīgs, ka elpa aizraujas”. Citu valstu kinokritiķi filmu novērtējuši šādi: ietekmīgais ASV žurnāls “Variety” raksta: “Kursietis nepiedāvā atbildes, bet viņš paveicis apbrīnojamu darbu, uzdodot jautājumus. Stāstu būtu viegli pārnest uz jebkuru ASV vidienes pilsētu, kur vecāki un sistēma pusaudžus bieži vien uzlūko līdzīgi.”

Režisors – Juris Kursietis
Galvenajās lomās Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa
Žanrs – drāma
Filmas garums: 1h 38min
Biļešu cena: EUR 2.00, 3.00
Biļetes iegādājamas Jelgavas kultūras nama kasē.
 
 
Informācija sagatavota
JPPI „Kultūra”