20 °C, 3.8 m/s, 68 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSpīdolas dienu aizvada jubilejas zīmē
Spīdolas dienu aizvada jubilejas zīmē
04/02/2020

Jelgavas kultūras namā aizvadīta ikgadējā Spīdolas diena – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas vārda svētki, kas ik gadu tiek atzīmēti ar vērienīgu koncertu, izceļot skolas audzēkņu talantus, gada lielākos panākumus un labākos skolotājus. Šogad pasākums veltīts skolas 30. gadadienai, tradicionāli pasniedzot Spīdolas Gada balvas un atklājot mākslas izstādi, kuru varēs aplūkot līdz mēneša beigām.

“Spīdola nav parasta skola. Tā ir īpaša un mūsu. Es nezinu, kāda ir parasta skola, bet zinu, ka šī skola ir īstā, īpašā vieta daudziem skolēniem un skolotājiem. Tā ir īpašā vieta, kur ik rītu var sastapt skolotājus un arī īpašā vieta mūsu tehniskajiem darbiniekiem,”  pasākuma atklāšanā teica Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, atminoties skolas pirmā direktora Andra Tomašūna vārdus, ka skola nav ēka, bet gan ideja. I.Vilkārse uzsver, ka šī atziņa ir palīdzējusi ģimnāzijai tās garajā ceļā un izturējusi laika pārbaudījumus, palīdzot novērtēt visu to, ko skola ir sasniegusi.

Spīdolas dienas koncertā skolasbiedrus, skolotājus, kā arī ikvienu klātesošo priecēja skolas audzēkņi, kuri uzstājās ar dažādiem priekšnesumiem. Bija gan muzikālas uzstāšanās, gan dejas, kā arī teatrāli priekšnesumi. Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas radošie jaunieši ar mazām etīdēm par dzīvi skolā ievadīja pasākuma daudzās nominācijas, parādot dažādus spilgtus ikdienas notikumus, tostarp skolas pārvākšanos uz jaunajām telpām Sarmas ielā 2.

Kopumā Spīdolas Gada balvas tika pasniegtas deviņās kategorijās, skolas vadībai sakot paldies skolēniem, vecākiem un skolotājiem, kas ar savu piemēru iedvesmo un motivē citus. Gada skolotāja titulu šogad saņēma angļu valodas skolotājs  Džozefs Džeks Horgans, kuru skolā pazīst vienkārši kā Džo. Vētrainiem aplausiem skanot, skolotājs saņēma pateicību, sakot, ka tieši Spīdolas Valsts ģimnāzija motivēja viņu palikt Latvijā un strādāt šeit kā pedagogam. Par Gada sadarbības partneri šogad atzīts Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons – ģimnāzijas “kaimiņi”, kas atrodas turpat netālajā Dambja ielā. Balvu pieņēma pulkvežleitnants Arvis Zīle, kuram tika izteikta pateicība par atbalstu skolai, kas sniegts pārvākšanās procesā, kā arī rīkojot dažādus aktīvos pasākumus. 12.kom klases skolēns Edvards Bruss atzīts par Gada skolēnu, sevi pierādot gan ar sasniegumiem mācības, gan ārpus tām. Gada absolventa titulu saņēma Rinalds Skudra, kurš arī skolai palīdzējis pārvākties uz jaunajām telpām un kopš šī mācību gada skolā strādā par laborantu. Tika nosauktas arī Gada klases titula ieguvējas pamatskolas un vidusskolas kategorijās. Balvas saņēma 9.kom un 12.soc klases. Par Gada ģimeni nosaukta Mirončuku ģimene, bet Gada tehniskā darbinieka tituls tika Edvīnam Šturmem, kurš ik dienas skolā risina dažādas tehniskas dabas ķibeles.

Apaļajā jubilejā tika pasniegta arī Uzticības balva, ko saņēma pedagoģe un ģimnāzijas teātra studijas vadītāja Elīna Apsīte. Viņai balvu pasniedza skolas radošie jaunieši, sakot paldies par pedagoģes rūpēm pret darbu un skolēniem. “Spīdola ir vieta, kur augt, tāpēc ikvienam dzīvē novēlu augšanas prieku, augšanas varēšanu un augšanas drīkstēšanu,” saņemot apbalvojumu teica E.Apsīte.

Vienlaikus ar Spīdolas dienas pasākumu, kultūras namā tika atklāta arī ģimnāzijas studijas “Mākslas pasaule” izstāde “Mežs ienāk pilsētā”, kurā vienkopus apskatāmi skolēnu, vecāku, skolotāju un absolventu darbi – gleznas, mini gobelēni un grafikas. Darbos izmantots arī dabīgais pigments, kas iegūts no Glūdas meža, kur no šī mācību gada ģimnāzisti aizvada stundas brīvā dabā. Izstāde kultūras nama 1. stāva foajē skatāma līdz 28. februārim.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē