23.4 °C, 3.6 m/s, 40.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Spīgo” – ceļā uz konkursu “Eirovīzijas Gada koris 2017”
“Spīgo” – ceļā uz konkursu “Eirovīzijas Gada koris 2017”
19/07/2017

Šonedēļ Rīgā norisinās 3. Eiropas koru olimpiāde un “Nāciju Grand Prix Rīga 2017”, pulcējot vairāk nekā 150 koru no visas pasaules. Viens no centrālajiem svētku notikumiem būs starptautiskais televīzijas konkurss “Eirovīzijas Gada koris 2017”, kurā Latviju deviņu valstu konkurencē pārstāvēs Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo”. Konkurss notiks jau šo sestdien, 22. jūlijā, “Arēnā Rīga”.

Kolektīvs starptautiskajā konkursā startēs ar nacionālajā atlasē skatītāju novērtēto programmu – dziesmām “Grezna saule debesīs” un “Es čigāna meita biju”. Korim nācās nedaudz pamainīt dziesmas “Es čigāna meita biju” tekstu, jo žūrija norādīja, ka kāda rindiņa tajā aizskar romu tautu. Kaut arī tā ir latviešu tautasdziesma, ieteikums ņemts vērā un rakstos atrasta cita šīs dziesmas versija.

 

Jāatgādina, ka 29. aprīlī notika nacionālās atlases konkurss “Latvija dzied!”, kur par tiesībām pārstāvēt mūsu valsti konkursā “Eirovīzijas Gada koris 2017” sacentās seši kori. Jelgavnieki un vēl četri kori uzaicinājumu piedalīties ieguva kā 2013. gada Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku “Koru karu” laureāti.

Eiropas koru olimpiādē Jelgavu pārstāv arī sieviešu vokālais ansamblis “Guns”, kas 21. jūlijā pulksten 20 piedalīsies atklātajā konkursā kamerkoriem un vokālajiem ansambļiem Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Ansamblis atskaņos trīs dziesmas bez mūzikas pavadījuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē