4.3 °C, 4.2 m/s, 59.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām
SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām
15/06/2022

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām.

SPKC informē, ka gripas intensitāte ir samazinājusies, tomēr gripas vīrusu izplatība vēl turpinās. Vidēji ģimenes ārstu praksēs vērsušos pacientu skaits bijis nedaudz lielāks nekā 14 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Par 20,5% samazinājies arī stacionēto pacientu skaits gripas un gripas izraisītas pneimonijas gadījumos – par stacionētiem pacientiem gripas gadījumos pagājušajā nedēļā ziņoja Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Rīgas un Valmieras slimnīcas.

 

Tāpat SPKC norāda, ka kopumā gripas epidēmijas intensitāte šajā sezonā vērtējama kā vidēja. Jāpiebilst, ka ievērojami lielāks gripas gadījumu skaits novērojams vecuma grupā no 5 līdz 64 gadiem. Visaugstākie ar gripu saistītie hospitalizācijas rādītāji reģistrēti bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem.

 

Lai gan gripas epidēmija ir noslēgusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, SPKC atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem – bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas un veikt telpu mitro uzkopšanu, lietot veselīgu pārtiku, kas palīdz stiprināt imunitāti, kā arī pagarināt uzturēšanās laiku svaigā gaisā – ejot pastaigās un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.

 

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr – bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

 

Plašāka informācija par gripas aktivitāti un epidemioloģisko situāciju Latvijā pieejama SPKC mājaslapā.

 

 

Foto: Canva.com

 

Informāciju sagatavoja

Slimību profilakses un kontroles centrs