17 °C, 1 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSporta halles vieglatlētikas sektorā atjauno segumu
Sporta halles vieglatlētikas sektorā atjauno segumu
20/08/2020

Šonedēļ noslēgsies Jelgavas sporta halles vieglatlētikas sektora skrejceļa grīdas seguma remontdarbi. “Tā nopietni vieglatlētikas sektors pēdējoreiz remontēts 2011. gadā, kad tikai renovēts skrejceļa segums,” norāda Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Edgars Ludzītis.

Vieglatlētikas sektors sporta hallē izveidots 2004. gadā. Pa šo laiku tas vienreiz piedzīvojis renovāciju un ik pa laikam tiek labots. “Rudens un ziemas sezonā vieglatlētikas sektors ir noslogots no pulksten 8 līdz 22 – to izmanto gan skolēni sporta stundu laikā, gan Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, gan pilsētas klubu sportisti,” norāda E.Ludzītis, lēšot, ka rudens un ziemas sezonā sektoru dienā apmeklē ap 200–300 cilvēku, kā arī tajā notiek vieglatlētikas sacensības. Pie tādas slodzes segums stipri nolietojas, tāpēc šogad, kad pandēmijas izraisītās krīzes dēļ uz nezināmu laiku tika atcelti sporta pasākumi, “Sporta servisa centrs”, pārdalot iestādes budžeta līdzekļus, rada iespēju segumu atjaunot. “Domājot par vieglatlētikas attīstību pilsētā un ņemot vērā, ka šī ir vienīgā vieta Jelgavā, kur vieglatlēti var trenēties ziemā, skrejceļa seguma remonts bija prioritārs, lemjot par ieekonomēto līdzekļu izlietojumu,” uzsver “Sporta servisa centra” direktors Juris Kaminskis.

 

Vieglatlētikas sektora skrejceļam vispirms tika izgrieztas bojātās vietas, kuru kopējā platība ir 50 kvadrātmetri, tad caurumi tika aiztaisīti, lai izlīdzinātos virsma, un pēc tam viss skrejceļa segums 745 kvadrātmetru platībā tika gruntēts un špaktelēts, lai varētu ieklāt gumijas segumu. Visbeidzot tiks uzkrāsotas skrejceļa līnijas. Darbus veic SIA “Sporta halle”, un to izmaksas ir 23 880,55 eiro ar PVN.

 

“Daudzus gadus strādājot par vieglatlētikas treneri, esmu secinājusi, ka treniņu procesā ļoti nozīmīgs ir ne tikai produktīvs darbs, bet arī atbilstošu treniņu apstākļu nodrošināšana. Pēc remontdarbiem Jelgavas sporta halles vieglatlētikas sektora skrejceliņu segums būs biezāks un mīkstāks, līdz ar to atbilstošs kvalitatīvu ikdienas treniņu vajadzībām, jo mazinās sportistu trieciena spēku uz locītavām un mugurkaulu,” rezumē Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un Jelgavas Vieglatlētikas kluba vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko.

 

 

Foto: Sporta servisa centrs