24.4 °C, 3.6 m/s, 36.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSporta skolās atsāksies klātienes treniņi
Sporta skolās atsāksies klātienes treniņi
12/05/2020

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma no 12. maija atļaut sporta profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītības programmu mācību procesu organizēt klātienē, ievērojot noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Līdz ar to Jelgavas pilsētas pašvaldības sporta skolās no 13. maija atsāksies treniņi klātienē.

Klātienes treniņi var notikt, ja tiek ievēroti šādi nosacījumi: grupā, ieskaitot treneri, ir līdz 25 personām; iekštelpās treniņš notiek ne ilgāk kā trīs stundas, ārpus telpām – neierobežoti; treniņu vada sertificēts treneris; jāievēro divu metru distance; nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas; treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par septiņiem gadiem, kā arī jāievēro citi epidemioloģiskās drošības pasākumi. Jelgavas Specializētā peldēšanas skola (JSPS), Jelgavas Ledus sporta skola (JLSS) un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola (BJSS), atsākot klātienes treniņu procesu, ievēros visas noteiktās prasības, kā arī pastiprināti kontrolēs virsmu, inventāra un roku dezinfekciju.

 

JSPS, organizējot treniņus, vadīsies arī pēc Latvijas Peldēšanas federācijas norādījumiem, kas nosaka: treniņos baseinā drīkst piedalīties audzēkņi no 12 gadu vecuma, un vienā baseina celiņā vienlaikus drīkst atrasties pieci cilvēki. Līdz ar to vienā nodarbībā varēs piedalīties līdz 24 audzēkņiem. Jāuzsver, ka treniņi basienā atsāksies tikai profesionālās ievirzes grupu audzēkņiem. Katram trenerim ir iedalīta konkrēta diena, un treniņi notiks pēcpusdienās. Lai novērstu neatļautu pulcēšanos, tiks kontrolēta koplietošanas telpu izmantošana, pēc katras treniņu nodarbības baseinā paredzēta 30 minūšu pauze, lai regulētu aizvadītās un gaidāmās nodarbības audzēkņu plūsmu. Tāpat audzēkņiem notiks nodarbības trenažieru, sporta zālē un ārā. Audzēkņi, kuri ir jaunāki par 12 gadiem, turpinās trenēties attālināti, kā arī aizvadīs sausos treniņus stadionā. Šobrīd tiek plānots, ka peldētājiem treniņi norisināsies gan maijā, gan jūnijā.

 

JLSS klātienes treniņi atsāksies gan hokejistiem, gan šorttrekistiem, gan daiļslidotājiem. Hokeja nodaļas lielākās grupas tiks sadalītas divās mazākās, lai tiktu ievērots noteiktais treniņa dalībnieku skaits. Tā kā hokejs ir kontakta sports, treniņos uzsvars tiks likts uz fizisko sagatavotību, slidošanu un tehniskām niansēm. Fiziskās sagatavotības treniņiem tiks izmantota arī teritorija pie ledus halles, bet daiļslidotājiem notiks arī horeogrāfijas nodarbības zālē. Lai kontrolētu audzēkņu plūsmu, starp treniņiem būs ilgāki starplaiki. Savukārt ar JLSS audzēkņiem, kas ir jaunāki par septiņiem gadiem, treneri turpinās strādāt attālināti. Plānots, ka treniņi JLSS audzēkņiem norisināsies maijā un jūnijā.

 

BJSS no 13. maija klātienes nodarbības atsāksies akadēmiskās airēšanas, smaiļošanas un kanoe airēšanas un vieglatlētikas nodaļu audzēkņiem. Savukārt pārējo nodaļu – mākslas vingrošanas, basketbola, BMX, džudo, futbola un šaha – audzēkņiem klātienes treniņi atsāksies ar 18. maiju. Kontakta sporta veidos akcents tiks likts uz individuālo prasmju uzlabošanu, taktikas apguvi un vispārīgo fizisko sagatavotību. Plānots, ka mākslas vingrotājām, basketbolistiem, džudistiem un šahistiem treniņi notiks maijā un jūnijā, savukārt pārējo nodaļu audzēkņi trenēsies visu vasaru.

 

Sporta skolu audzēkņi un viņu vecāki jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicināti sazināties ar konkrēto izglītības iestādi.

 

Foto: Sporta servisa centrs