16.6 °C, 1.4 m/s, 83.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSporta skolas strādās jauktā režīmā
Sporta skolas strādās jauktā režīmā
19/10/2020

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” no 17. oktobra līdz 6. novembrim sporta skolās treniņu process var notikt ārā vai attālināti grupās vai individuāli telpās. Jelgavas pilsētas pašvaldības sporta skolas izmantos visas šīs formas, lai noteiktajā laika posmā nodrošinātu treniņprocesu.

Ja vecākiem rodas jautājumi par treniņu procesa organizāciju un norisi, viņi aicināti sazināties ar konkrēto sporta skolu un tos pārrunāt.

 

Jelgavas Specializētā peldēšanas skola

Jelgavas Specializētā peldēšanas skola šobrīd ir izstrādājusi treniņu grafiku tikai nedēļai, kad vispārizglītojošajās skolās būs brīvlaiks. Tālāko nedēļu treniņu plānus skola izstrādās pakāpeniski, pielāgojoties situācijai vispārizglītojošajās izglītības iestādēs. Tāpat pastiprināti tiks lietoti dezinficējošie līdzekļi pirms un pēc treniņiem.

 

Treniņu grafikā iekļautas nodarbības attālināti, apvidū un vecāko grupu audzēkņiem arī iespēju robežās individuālie treniņi baseinā. Nepiemērotu laikapstākļu dēļ āra grupu nodarbības var tikt atceltas, aizvietojot tās ar attālinātām nodarbībām, kas izpildāmas individuāli telpās. Uzdevumi tiks izstrādāti tā, lai tos būtu iespējams sekmīgi izpildīt telpā, kuras platība un griestu augstums ir izteikti limitēts, jo jāņem vērā tas, ka daudzi uzdevumus pildīs mājās. Tāpat skola attālināto treniņu organizēšanai izmantos Latvijas Peldēšanas federācijas izstrādātos treniņu plānus, kuri pieejami mājaslapā www.swimming.lv.

 

Vadoties pēc gūtās pieredzes pavasarī attālināti organizēto treniņu procesā, papildu vērība tiks veltīta atgriezeniskās saites nodrošināšanai starp audzēkņiem un treneri, nodrošinot regulāru informācijas apriti starp treneriem, audzēkņiem un viņu vecākiem.

 

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola šobrīd nodarbību grafikus saplānojusi tikai uz skolēnu brīvlaika nedēļu, jo šajā laikā sporta bāzes iespējams izmantot arī dienas pirmajā pusē. Pēc tam samazināsies iespējas veikt individuālo darbu, un treniņprocess vairāk notiks attālināti vai ārā.

 

Šonedēļ Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas nodaļas strādās jauktā režīmā, katram trenerim plānojot grafiku individuāli. Vecākie airētāji, smaiļotāji un kanoe airētāji ies uz ūdens, bet jaunākie audzēkņi pie Pilssalas airēšanas bāzes trenēsies ārā, akcentu liekot uz fizisko sagatavotību. Džudo nodaļas treneri vadīs grupu nodarbības ārā, strādās attālināti, kā arī vadīs individuālas nodarbības klātienē. BMX nodaļas audzēkņiem nodarbības līdz 28. oktobrim nenotiks. Šaha nodaļas audzēkņi trenēsies  attālināti. Futbola nodaļas jaunākie audzēkņi trenēsies attālināti, bet vecākajiem notiks grupu treniņi ārā Zemgales Olimpiskajā centrā. Mākslas vingrošana nodaļas audzēknes trenēsies attālināti, kā arī individuālos treniņos. Vieglatlēti aizvadīs grupu nodarbības ārā. Basketbolisti trenēsies grupu nodarbībās ārā, kā arī strādās attālināti.

 

Jelgavas Ledus sporta skola

Jelgavas Ledus sporta skolā šonedēļ, no 19. oktobra līdz 25. oktobrim, treniņi notiks gan ārā grupām, gan attālināti, gan individuāli telpās.

 

Daiļslidošanas nodaļas audzēkņiem vecumā no 4 līdz 6 gadiem treniņi notiks attālināti, kā arī klātienē tiks aizvadīti grupu treniņi Pasta salas āra slidotavā. Savukārt pārējām grupām būs gan individuālie treniņi ledus hallē, gan treniņi attālināti un  grupu treniņi klātienē Pasta salas slidotavā.

 

Šorttreka nodaļas audzēkņiem no 13 gadu vecuma notiks individuālie treniņi ledus hallē, grupu treniņi Pasta salas slidotavā un attālinātie treniņi, savukārt audzēkņi līdz 13 gadu vecumam trenēsies attālināt un grupu treniņos, viņiem individuālo treniņu ledus hallē nebūs.

 

Hokeja nodaļas audzēkņiem divas reizes nedēļā notiks grupu treniņi Pasta salas slidotavā un attālinātie treniņi. Šobrīd tas attiecas uz U-9, U-11, U-15, U-17 un JAHL komandām, jo U-13 vecuma komandas šonedēļ ir karantīnā.

 

Par darbu pēc skolēnu brīvlaika Jelgavas Ledus sporta skola izlems šīs nedēļas laikā, bet formāts būs apmēram tāds pats.

 

 

Foto: Sporta servisa centrs