21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSports1. maijā – tradicionālās airēšanas sacensības
1. maijā – tradicionālās airēšanas sacensības
29/04/2024

Latvijas mēroga smaiļošanas un kanoe airēšanas sezona tradicionāli sākas Jelgavā – interesenti aicināti 1. maijā no pulksten 12:00 Pasta salā vai Lielupes promenādē klātienē vērot Pavasara kausa sacensības, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts  garajās distancēs.

“Sacensību mērķis ir noteikt labākos garo distanču airētājus, kā arī saglabāt teju 70 gadus senās smaiļošanas un kanoe airēšanas sacensību tradīcijas Jelgavā,” norāda organizatoru pārstāve Maija Actiņa, piebilstot, ka par Latvijas čempiona titulu sacentīsies vīrieši un sievietes, juniori un juniores smaiļošanā un kanoe airēšanā, savukārt ātrākais smaiļotājs vīriešu konkurencē tradicionāli iegūs leģendārā Jelgavas airētāja Aleksandra Avdejeva ceļojošo balvu.

Sacensības notiks Lielupē starp autoceļa un dzelzceļa tiltiem, kur viena apļa garums ir aptuveni divi kilometri. Sportisti startēs vairākās grupās:

  • 2005. gadā dzimušo un vecāku sportistu vecuma grupā vīrieši gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks sešus kilometrus, savukārt sievietes gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks četrus kilometrus,
  • 2006. un 2007. gadā dzimušo sportistu jeb junioru vecuma grupā puiši gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks sešus kilometrus, savukārt juniores gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks četrus kilometrus,
  • 2008. un 2009. gadā dzimušo sportistu jeb jauniešu vecuma grupā jaunieši gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks četrus kilometrus, savukārt jaunietes gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks divus kilometrus,
  • 2010.–2012. gadā dzimušo sportistu vecuma grupā zēni gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks četrus kilometrus, savukārt meitenes gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā veiks divus kilometrus,
  • master klasē vecuma grupā līdz 50 gadu vecumam un 51+ grupā kungi gan smaiļošanas, gan kanoe airēšanas disciplīnā un dāmas smaiļošanas disciplīnā veiks divus kilometrus.

Maija sacensībās Jelgavā ierasti startē ne vien pašmāju sportisti, bet sabrauc arī konkurenti no citām Latvijas pilsētām, kā arī no kaimiņvalstīm.

Sacensības organizē Jelgavas smaiļošanas un kanoe airēšanas sporta klubs “KC” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Latvijas Kanoe federāciju.

 

UZZIŅAI

Aleksandrs Avdejevs dzimis 1956. gada 1. augustā Krievijā, bet bērnību un jaunību pavadījis Jelgavā, kur arī sāka nodarboties ar smaiļošanu. Viņa pirmā trenere bija leģendārā Elza Krūmiņa, kura uzskatāma par smaiļošanas tradīciju aizsācēju Jelgavā. A.Avdejevs ir četrkārtējs pasaules čempions smaiļošanā četriniekā 10 000 metru distancē PSRS izlases sastāvā (1977., 1978., 1979. un 1983. gadā), izcīnījis sudrabu (1977. gadā) un bronzu (1979. gadā) pasaules čempionātā četriniekā 1000 metru distancē. Divpadsmit reizes bijis PSRS čempions smaiļošanā. Maskavas 1980. gada olimpiskajās spēlēs PSRS izlases sastāvā ieguva 7. vietu 1000 metru distancē.