21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsAicina uz ielu skrējienu “Brīvības stafetes”
Aicina uz ielu skrējienu “Brīvības stafetes”
27/04/2024

Par neatņemamu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas tradīciju Jelgavā kļuvušas Brīvības stafetes, kurās piedalīties aicināts ikviens interesents.

Brīvības stafetes ir lieliska iespēja fiziskai aktivitātei kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem, kā arī labs veids, kā veicināt lokālpatriotismu un parādīt, ka mūsu sirdis pieder mūsu Latvijai. Stafetes notiks 4. maijā pulksten 13:00, pulcēšanās Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 12:00.

Distance vedīs pa Lielo ielu, un tās kopējais garums ir apmēram 1,4 kilometri. Starts un finišs būs pie Uzvaras un Lielās ielas krustojuma, pagrieziens – Pētera un Lielās ielas krustojumā. Stafetes etapi (pa Lielo ielu): Uzvaras iela–Katoļu iela, Katoļu iela–Pasta iela, Pasta iela–Mātera iela, Mātera iela–Pētera iela, Pētera iela–Mātera iela, Mātera iela– Pasta iela, Pasta iela–Katoļu iela, Katoļu iela–Uzvaras iela.

Skrējiena laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. No pulksten 12:50 līdz 14:00 tiks slēgta satiksme

  • Lielajā ielā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz Akadēmijas ielai,
  • Pulkveža Brieža ielā no Krišjāņa Barona ielas līdz Lielajai ielai,
  • Pētera ielā no Lielās ielas līdz Svētes ielai,
  • Mātera ielā no Krišjāņa Barona ielas līdz Lielajai ielai.

Tāpat iedzīvotājiem šajā laikā aizliegts novietot transportlīdzekļus stāvvietās Lielās ielas malās. Skrējiena laikā būs slēgtas arī autobusu pieturas “Centrs” un “Mātera uz Lielās” Lielajā ielā abos virzienos. Pilsētas autobusi slēgto ielas posmu apbrauks pa apvedceļiem.

Brīvības stafetēs piedalās gan Jelgavas skolu komandas, gan citi interesenti vispārējā grupā. Jelgavas izglītības iestāžu komandas startēs šādās grupās: 4. un 5. klašu jauktās komandas (četras meitenes un četri zēni), 6. un 7. klašu meitenes un zēni (katrā komandā astoņi dalībnieki), 8. un 9. klašu meitenes un zēni (katrā komandā astoņi dalībnieki), 10.–12. klašu jaunietes un jaunieši (katrā komandā astoņi dalībnieki). Vispārējā grupā var startēt visi, kas vēlas (draugu grupas, darba kolektīvi un tamlīdzīgi), nokomplektējot komandu astoņu dalībnieku sastāvā, no kuriem vismaz divas ir sievietes. Vispārējās grupas dalībniekiem iepriekšējie pieteikumi jāiesūta līdz 2. maija pulksten 17:00 pa e-pastu Maija.Actina@sports.jelgava.lv.

Stafešu skrējienu godalgoto vietu izcīnījušās komandas katrā grupā tiks apbalvotas ar medaļām, diplomiem un balvām.

Sacensības organizē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.