1.6 °C, 1.3 m/s, 85.9 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsAirētāji izmēģina spēkus pasaules čempionātā uz trenažieriem
Airētāji izmēģina spēkus pasaules čempionātā uz trenažieriem
26/02/2024

Četri Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētāji piedalījās pasaules čempionātā iekštelpu airēšanā. Tajā sportisti uz airēšanas trenažieriem “Concept 2” veic noteiktu distanci. Mūsu sportistiem šī bija pirmā pieredze tāda veida un mēroga sacensībās.

Čempionāts notika Čehijā, Prāgā, un saskaņā ar sacensību nolikumu, tajā piedalīties varēja gan klātienē, gan virtuāli, turklāt klātienē vienlaikus norisinājās gan pasaules, gan Eiropas čempionāts. Neklātienē varēja piedalīties pieci sportisti no katra kontinenta katrā vecuma grupā. Lai pieteiktos čempionātam, vajadzēja iesūtīt vai nu oficiālu sacensību rezultātus, vai filmējot noairēt izvēlēto distanci un iesūtīt organizatoriem. Lai startētu klātienē, rezultāti nebija jāiesūta. “Airētāji no Daugavpils piedalījās klātienē, bet mēs nebraucām uz Čehiju taupības nolūkos, jo mums šogad priekšā dārgs pasaules čempionāts Kanādā,” norāda Jelgavas BJSS airēšanas trenere Agita Puriņa.

Pasaules čempionātā piedalījās četri Jelgavas BJSS airētāji. “Mums noteiktā dienā un laikā bija jāpieslēdzas kopējai sistēmai. Katram trenažierim bija pieslēgts savs dators un telefons filmēšanai un rezultāta fiksēšanai. Un caur šo sistēmu organizatori vienlaicīgi ar tiem, kuri startēja klātienē, deva startu. Noteikumi paredzēja: ja, piemēram, rodas problēmas ar internetu, rezultāts netiek ieskaitīts,” skaidro trenere.

Jelgavas sportisti startēja U 17-18 vecuma grupā 2000 metru distancē, kurā piedalījās 93 sportisti. Emīls Niks Donovs (attēlā) izcīnīja 6. vietu ar personisko rekordu 6:07,1 minūte. Patriks Strazds izcīnīja 23. vietu, Valters Sējāns – 27. vietu. Liāna Sadigova U-17 vecuma grupā meitenēm 500 metru distancē 33 sportistu konkurencē izcīnīja 4. vietu ar personisko rekordu 1:38,8 minūtes.

“Emīla Nika rezultāts ir ļoti, ļoti labs, viņš savu rezultātu uzlaboja vēl par 3,8 sekundēm, salīdzinot ar rezultātu Latvijas čempionātā, kas notika pirms nedēļas. Arī Liānas rezultāts ir labs. Viņai nācās pārvarēt lielu stresu, jo pirmo reizi startēja tik lielās sacensībās, bet uz distanci viņa ļoti labi sakoncentrējās un nostartēja. Valters varētu nostartēt labāk, bet pašlaik atgūstas pēc slimošanas. Patriks, izskatījās, vēl nav īsti atjaunojies pēc Latvijas čempionāta. Salīdzinot ar iepriekšējā gada rezultātiem, šogad kopumā tie ir ātrāki,” rezumē A.Puriņa.