1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsAr izvēles programmu noslēgusies puišu daiļslidošana jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
Ar izvēles programmu noslēgusies puišu daiļslidošana jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
29/01/2024

Šodien, 29. janvārī, ar izvēles programmu starts pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Gangvonā noslēdzās Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) daiļslidotājam Kirilam Korkačam.

Īso programmu Kirils slidoja sestdien, 27. janvārī. Tajā viņš nopelnīja 53,36 punktus un ieņēma 16. vietu no 18 sportistiem. Sacensību formāts paredz, ka visi dalībnieki kvalificējas arī izvēles programmai, ko sportisti demonstrēja šodien, 29. janvārī. Tajā Kirils nopelnīja 91,7 punktus un ieņēma 17. vietu. Līdz ar to arī kopvērtējumā viņam 17. vieta ar punktu summu 144,43.

“Īsajā programmā Kirila slidojumā bija nelielas neprecizitātes, savukārt izvēles programmā viņš pieļāva vienu rupju kļūdu, trīsapgriezienu flipa vietā izlecot vienapgrieziena lēcienu. Bija vēl dažas nelielas kļūdas gan lēcienos, gan griezienos,” audzēkņa sniegumu raksturo viņa treneris Romāns Panteļejevs, piebilstot, ka, viņaprāt, ieņemtās vietas objektīvi atbilst Kirila parādītajam sniegumam.

Jāatgādina, ka Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas izlases sastāvā iekļauti trīs JLSS audzēkņi – šorttrekiste Madara Gintere, hokejists Patriks Plūmiņš un daiļslidotājs Kirils Korkačs. Visiem JLSS audzēkņiem starti Gangvonā jau noslēgušies.

Latvija pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs tiek pārstāvēta trešo reizi. Mūsu sportisti startē 11 sporta veidos no 15: biatlonā, hokejā, kērlingā, monobobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā. Līdz šim Latvija izcīnījusi sešas medaļas: zeltu skeletonā un 3×3 hokejā, divas sudraba medaļas kamaniņu sportā un vienu – skeletonā un vienu bronzas medaļu skeletonā.