22.8 °C, 3 m/s, 55.9 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsBMX braucējiem pēc mēneša sezonas svarīgākais starts
BMX braucējiem pēc mēneša sezonas svarīgākais starts
08/04/2024

Pēc nedaudz vairāk kā mēneša BMX braucējiem būs sezonas nozīmīgākais starts – pasaules čempionāts –, bet jau šajā nedēļas nogalē gaidāmi divi Eiropas kausa posmi Čehijā.

13. un 14. aprīlī Čehijā norisināsies Eiropas kausa 5. un 6. posms, kurā no Jelgavas plāno startēt pieci BMX braucēji: Melānija Čudare, Evelīna Līkuma, Ģirts Jonkus, Artūrs Jonkus un Everts Vējkājs.

Sezona Jelgavas BMX braucējiem sākās ar Eiropas kausa pirmo un otro posmu 9. un 10. martā Francijā. Tajā startēja divi jelgavnieki – Ģ.Jonkus un Kristens Krīgers. Tiesa, pirmais posms sliktu laikapstākļu dēļ tika atcelts, bet otrajā posmā Ģ.Jonkus uzvarēja, savukārt K.Krīgers pieļāva kļūdu ceturtdaļfinālā un no tālākās dalības izstājās. “Šogad sacensību sezona sākās neierasti agri, bet, neskatoties uz to, sezonas pirmie starti izdevušies gana veiksmīgi. Tā kā startēju 40–44 gadus veco braucēju grupā, tad katru gadu uzrodas kāds braucējs, kurš iepriekš startējis jaunākā vecuma grupā, un attiecīgi konkurence tikai pieaug,” sezonas sākumu vērtē Ģ.Jonkus. Jāpiebilst, ka Ģ.Jonkus šo sezonu iesācis ļoti jaudīgi – trīs uzvaras trīs aizvadītajos Eiropas kausa posmos starp 40–44 gadu vecuma grupas krūzeru braucējiem.

Trešais un ceturtais Eiropas kausa posms norisinājās marta beigās un aprīļa sākumā, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Beļģijā. Tajā no Jelgavas startēja pieci sportisti. Ģ.Jonkus krūzeru kategorijā 40–44 gadus veco braucēju grupā uzvarēja abos posmos. Evelīna Līkuma 11–12 gadus veco meiteņu grupā 3. posmā izcīnīja 5. vietu, savukārt 4. posmā – 3. vietu. Renārs Želvis 13 gadus veco puišu grupā 3. posmā palika piektais pusfinālā un izcīnīja 10. vietu no 99 sportistiem, 4. posmā astotdaļfinālā piedzīvoja kritienu. Melānija Čudare un Kristens Krīgers no sacensībā izstājās – Melānijai radās veselības problēmas, Kristens treniņos salauza rokas pirkstu. “Šosezon esmu startējis divās C1 kategorijas sacensībās Francijā un abās kāpu uz pjedestāla – 3. un 1. vieta. Vēl martā paspēju piedalīties Amerikas čempionātā, kur abas dienas paliku uzreiz aiz top10, abas dienas 11. vieta. Pagājušajā nedēļas nogalē vajadzēja startēt Eiropas kausa 3. un 4. posmā Beļģijā, bet treniņos piedzīvoju kritienu un salauzu mazo rokas pirkstu. Tagad esmu Parīzē, uz test event olimpiskajā trasē, diemžēl bez BMX riteņa, bet iepazīstu trasi ar acīm. Līdz gan man ir šosejas velosipēds, tā ka treniņi neapstājas,” stāsta K.Krīgers.

Galvenais šīs sezonas starts Jelgavas sportistiem būs pasaules čempionāts, kas no 12. līdz 18. maijam notiks ASV, Dienvidkarolīnas štata Jorkas apgabala pilsētā Rokhilā, un nozīmīgs būs arī Eiropas čempionāts no 29. maija līdz 2. jūnijam Itālijā. “Tā kā šovasar notiks olimpiskās spēles, man Eiropas čempionāts šogad pēc plāna drīzāk iekļauts treniņblokā, kurā notiks gatavošanās spēlēm. Tas, vai došos uz olimpiskajām spēlēm, pilnībā skaidrs būs pēc pasaules čempionāta,” norāda K.Krīgers.