21.6 °C, 2.7 m/s, 56.2 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsBMX braucējs Kristens Krīgers startēs olimpiskajās spēlēs
BMX braucējs Kristens Krīgers startēs olimpiskajās spēlēs
11/06/2024

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība Latvijai piešķīrusi divas kvotas uz Parīzes olimpisko spēļu BMX riteņbraukšanas sacensībām. Vīriešu konkurencē startēs Jelgavas kluba “Mītavas kumeļi” pārstāvis Kristens Krīgers.

Kā informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija, K.Krīgers šo iespēju ieguva pēc sekmīga starta pērnā gada pasaules čempionātā – viņš bija labākais starp to nāciju braucējiem, kuri Parīzes olimpiskajām spēlēm nekvalificējās pēc olimpiskā nāciju ranga vai kontinentālās kvotas. Lai arī olimpiskais nāciju rangs ir mainīgs, tomēr gada laikā situācija attiecībā uz K.Krīgera pozīcijām nemainījās.

“Liels prieks un gandarījums, ka smagais darbs ir atmaksājies, bet šo uzskatu kā pieturpunktu, ceļš vēl priekšā – tagad notiek intensīva gatavošanās startam, lai Parīzē parādītu savu labāko sniegumu,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda K.Krīgers. Parīzes olimpiskajās spēlēs BMX sacensībās vīriešu konkurencē startēs 24 sportisti.

Otro kvotu Latvija ieguvusi dalībai BMX riteņbraukšanas sieviešu sacensībām. Vēl nav nosaukts, kura sportiste piedalīsies olimpiskajās spēlēs.