-4.3 °C, 0.7 m/s, 93 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaDesmitajā “Sporto visa klase” sezonā piedalīsies 16 Jelgavas klases
Desmitajā “Sporto visa klase” sezonā piedalīsies 16 Jelgavas klases
09/11/2023

Ar dalību izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, iespēju satikt zināmus sportistus un jauno dalībnieku uzņemšanu saimē šodien atklāta projekta “Sporto visa klase” 10. sezona. Šajā sezonā projektā piedalīsies arī 16 klases no Jelgavas skolām. 

Sezonas jaunpienācēji svinīgajā atklāšanas pasākumā, kas notika arēnā “Rīga”, saņēma projekta piederības zīmi – karogu – un deva zvērestu jeb solījumu. Pērnā gada sestie projektu pametuši, bet klāt nākušas 75 otrās klases un 17 trešās klases, tostarp trīs otrās klases un viena trešā klase no Jelgavas.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotais projekts “Sporto visa klase” izveidots ar mērķi uzlabot visu iesaistīto klašu skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, radīt motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Projekta mērķauditorija ir 2.–6. klases skolēni. 2023./2024. mācību gadā projektā piedalīsies 317 klases jeb 6400 skolēni no 95 skolām 35 pašvaldībās. Jelgavas pilsētu pārstāvēs 16 klases no piecām skolām: Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 2.e, 3.a, 4.b un 6.b klase, Jelgavas 4. vidusskolas 2.c, 3.a, 4.c, 5.c un 6.c klase, Jelgavas Pārlielupes pamatskolas 2.a, 3.a, 4.a un 5.a klase, Jelgavas Centra pamatskolas 3.a un 3.c klase, Jelgavas 4. sākumskolas 5.a klase.

Jāpiebilst, ka projekta pirmās sezonas dalībnieki no Jelgavas 4. vidusskolas šodien piedalījās jubilejas sezonas atklāšanas pasākumā kā brīvprātīgie. Savukārt ar priekšnesumiem uz motocikliem klātesošos izklaidēja biedrības “AG xtreme” vadītājs un treneris Andris Grīnfelds un viņa audzēkņi Haralds Pričins un Adrians Grīnfelds.

Jāpiebilst, ka VAS “Latvijas Loto” sadarbībā ar LOK ir izveidojusi valsts mēroga loteriju “Sporto visi” ar sabiedrisko mērķi – finansiāli atbalstīt izglītības iestādes, kas piedalās projektā “Sporto visa klase”. Sākot no šā gada 14. oktobra līdz 2024. gada 5. oktobrim un no 2024. gada 12. oktobra līdz 2025. gada 4. oktobrim reizi nedēļā izlozē vienu skolu, kas iegūst 5000 eiro, ko var izmantot izglītības iestādes sporta dzīves norišu veicināšanai, sporta infrastruktūras uzlabošanai, sporta ekipējuma un inventāra iegādei, sporta pedagogu, treneru un citu speciālistu atalgojumam. Katra skola šo balvu var saņemt vienu reizi katrā posmā. Iepriekšējā loterijas periodā no 2021. gada līdz 2023. gadam naudas balvu ieguva Jelgavas 4. sākumskola, Jelgavas Pārlielupes pamatskola un Jelgavas 4. vidusskola.