17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsEdgaram Bergam pasaules čempionātā 5. vieta
Edgaram Bergam pasaules čempionātā 5. vieta
27/05/2024

Kobē, Japānā, noslēdzies pasaules čempionāts paravieglatlētikā. Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāvis Edgars Bergs tajā izcīnīja 5. vietu lodes grūšanā.

Pasaules čempionāts Kobē bija pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paraolimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28. augusta līdz 8. septembrim. Kā vēsta Latvijas Paraolimpiskā komiteja, ceļazīmi uz Parīzi varēja iegūt, izcīnot 1. vai 2. vietu sacensībās, bet gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņem sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi ieguva 4. un 5. vietas ieguvēji.

Latvijas izlases sastāvā bija arī Edgars Bergs. Viņš startēja lodes grūšanā F35 medicīnas grupā. Edgars savu labāko rezultātu – 13,35 metrus – sasniedza pirmajā mēģinājumā, un tas viņam deva 5. vietu. “Ar ieņemto vietu es vēl būtu apmierināts, kā nekā pasaules čempionāts, bet neesmu apmierināts ar rezultātu. Biju gatavs labākam, bet neizdevās. Ierodoties Japānā pēc 13 stundu lidojuma jutos noguris, bet dienu pa dienai lēnām atguvos,  trenējoties sāku justies arvien labāk, un pēdējās dienās pat ļoti labi, bet, izejot uz starta, jutu tādu kā nespēku un nevarēju nekādi atrast spēkus labākam rezultātam. Komandas biedri mani ļoti atbalstīja, un liels paldies viņiem par to, bet šoreiz nespēju. Domāju, lielu lomu nospēlēja arī tas, ka mana trenerīte Maija Ukstiņa nebija ar mani, jo viņa vienmēr ir bijusi blakus un viņa māk mani sapurināt, uzmundrināt un pat sliktākos apstākļos māk panākt, lai es uzrādu labāko, uz ko esmu spējīgs, viņa pārzina mani un manu organismu, šķiet, pat labāk nekā es pats,” savu sniegumu vērtē E.Bergs. Lai gan pasaules čempionāts bija pēdējā iespēja kvalificēties paraolimpiskajām spēlēm, sportists vēl cer iegūt Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas kvotu un tikt uz spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalījās ap 1300 sportistu no 100 valstīm, tostarp Latvijas.