-4.7 °C, 2.7 m/s, 91.8 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSports“FS Jelgava” sezonu noslēdz 6. vietā
“FS Jelgava” sezonu noslēdz 6. vietā
11/11/2023

“FS Jelgava” pirmo sezonu Latvijas futbola Virslīgā noslēgusi 6. pozīcijā un nodrošinājusi sev vietu Virslīgā arī nākamajā sezonā.

Šosezon Virslīgā piedalījās desmit komandas, un tās sezonas laikā izspēlēja četrus apļus. Jelgavas komanda 36 spēlēs izcīnīja 10 uzvaras, 10 spēles nospēlēja neizšķirti un piedzīvoja 16 zaudējumus, sakrājot 40 punktus un sezonu noslēdzot 6. vietā turnīra tabulā. Sezonas laikā Jelgavas futbolisti guva 42 vārtus, bet ielaida 57 vārtus. Mūsu komandā labākais vārtu guvējs šosezon bija Nigērijas futbolists Viktors Učečukvu Osuagvu , kurš sezonas laikā guva deviņus vārtus un līgas statistikas tabulā ieņem 11. pozīciju.

“Es uzskatu, ka 6. vieta pirmajā sezonā komandai un klubam ir liels panākums, jauniem futbolistiem tas noteikti ir panākums. Mūsu uzdevums šosezon bija neizkrist no Virslīgas un nenokļūt pārspēļu zonā, un to izpildījām. Komandas panākumus pārsvarā kaldināja mūsu jaunieši, jo viņa bija tie, kas cīnījās laukumā. Skatīsimies, kādu komandu mums izdosies izveidot, bet nākamajā sezonā tāpat mērķēsim uz tabulas vidusdaļu,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda “FS Jelgava” galvenais treneris Jozefs Škrliks. Viņš šosezon ir trešais speciālists, kuram tika uzticēta komandas vadība. Komandu sezonas sākumā trenēja Ervīns Pērkons, kurš arī ieveda to virslīgā, pērn uzvarot Nākotnes līgā. Tomēr pēc pirmā apļa komandas un trenera ceļi šķīrās. Nākamajās piecās spēlēs pie stūres atradās spēlējošais treneris Valērijs Redjko, bet tad viņu nomainīja slovāku speciālists Jozefs Škrliks, kurš galvenā trenera pienākumus pildīja līdz sezonas beigām.

Neskatoties uz to, komanda sezonu aizvadīja labi. “Es domāju, ka rezultātu var novērtēt pozitīvi. Daudzi nemaz negaidīja, ka mēs varēsim sasniegt 6. vietu. Izņemot mūs pašus. Forši, ka mūs sauc par komandu. Pirmajā Virslīgas sezonā varbūt individuāli kaut kur kavējāmies attīstībā, tomēr ar komandas raksturu un saliedētību mēs spējām panākt šo augsto sasniegumu. Sākoties sezonai, mēs centāmies neizkrist no Virslīgas, bet pēc pirmā un otrā apļa parādījās pārliecība, ka mēs varam aizķerties aiz lielām komandām, un tad mūsu ambīcijas sāka pieaugt. Ja jau esam sasnieguši 6. vietu, tad nākamsezon varam domāt par 5. vietu. Bet, ja jau runājam par 5. vietu, tad turpat blakus ir Eirokausi. Ambiciozi?! Bet šodien mēs varam atļauties par to pasapņot. Ja komandas kodols saglabāsies, tad mums būs arī lielākas izredzes,” uzskata “FS Jelgava” kapteinis Andris Deklavs.

Jāatgādina, ka “FS Jelgava” 2022. gada sezonā uzvarēja Nākotnes līgā un ieguva tiesības spēlēt virslīgā, tādējādi Jelgavas komandai atgriežoties virslīgā pēc dažu gadu pārtraukuma. “Komandas atgriešanās Virslīgā nebija rozēm kaisīta. Jaunajiem futbolistiem bija ātri jāmācās spēlēt jaunā līmenī, kur jāprot ne tikai ātri spēlēt, bet arī ātri pieņemt lēmumus. Jelgavas puiši pacietīgi ieklausījās treneros, un izaugsmi mēs varējām redzēt visa čempionāta gaitā. Ne velti mums izdevās paņemt punktus arī no spēcīgākām komandām. 6. vieta čempionātā pierāda, ka Jelgava ir lieliska vieta pilsētas jauniešu izaugsmei sportā. Paralēli viņi iegūst izglītību skolās un augstskolās. Ceram, ka arī tur viņi spēs sevi pierādīt. Nākamajā sezonā plānojam uzlabot pozīciju turnīra tabulā, lai arī tas nebūs viegls uzdevums. Ar dažiem spēlētājiem jau esam pagarinājuši līgumus un aktīvi turpinām veidot jaunās sezonas komandu,” stāsta “FS Jelgava” sporta direktors Edgars Kļenausks.

Šosezon virslīgā spēlēja BFC “Daugavpils”, FK “Auda”, FK “Liepāja”, FK “Metta”, FK “Tukums 2000/Telms”, “FS Jelgava”, “RFS”, “Riga FC”, SK “Super Nova Salaspils” un “Valmiera FC”. Čempionu titulu izcīnīja “RFS”, bet turnīra tabulas lejasdaļā atrodas SK “Super Nova Salaspils”, kas saskaņā ar virslīgas reglamentu zaudē tiesības piedalīties 2024. gada Virslīgas čempionātā. Savukārt 9. vietu ieņem FK “”Metta, kam priekšā pārspēles par palikšanu virslīgā ar Nākotnes līgas komandu “Skanstes SK”.