17.2 °C, 2.1 m/s, 79.5 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsGundars Blūmanis plūc laurus Eiropas čempionātā
Gundars Blūmanis plūc laurus Eiropas čempionātā
20/05/2024

Slovākijā, Bratislavā, aizvadīts 2024. gada Eiropas čempionāts ārmreslingā. Kluba “Legacy Jelgava” pārstāvji izcīnīja trīs medaļas – divas zelta medaļas Gundaram Blūmanim, sudrabs Santai Ansonskai.

Gundars Blūmanis startēja svara kategorijā līdz 100 kilogramiem divās vecuma grupās – 50+ master jeb grupā un senioru grupā. 50+ master grupā viņš izcīnīja 1. vietu gan ar labo, gan ar kreiso roku. “Eiropas čempionātā piedalījos jau ceturto gadu pēc kārtas – ir bijušas divas sudraba medaļas un četras bronzas medaļas. Šogad es pārgāju veterānu kategorijā 50+ un izcīnīju zelta medaļu ar abām rokām. Šajā kategorijā piedalījās astoņi sportisti cīņā ar kreiso roku un 11 sportisti cīņā ar labo roku. Protams, nebija viegli izcīnīt zeltu, bet es cītīgi trenējos pēc sava trenera Vladislava Krasovska izstrādātā plāna un sasniedzu nosprausto mērķi. Paldies trenerim,” tā G.Blūmanis. Senioru grupā viņam 17. vieta cīņā ar labo roku un 20. vieta cīņā ar kreiso roku.

Santa Ansonska startēja svara kategorijā līdz 65 kilogramiem atvērtajā sieviešu grupā un izcīnīja 2. vietu cīņā ar kreiso roku un 4. vietu cīņā ar labo roku.

 

Jelgavu pārstāvēja arī Kristaps Blūmanis, kuram 8. vieta cīņā ar labo roku U-23 un 6. vieta vīriešu grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem, Arnis Zoriks, kuram 5. vieta cīņā ar kreiso roku un 8. vieta cīņā ar labo roku vīriešu grupā svara kategorijā līdz 90 kilogramiem, un Vladislavs Krasovskis, kuram 4. vieta cīņā ar kreiso roku un 18. vieta cīņā ar labo roku vīriešu atvērtajā grupā svara kategorijā līdz 85 kilogramiem.

“Kopumā starts, protams, varēja būt labāks, bet šoreiz veiksme attiecībā uz pretinieku izlozi nebija mūsu pusē, kā arī pietrūka spēka. Bet tas ir tikai sports, un mums būs motivācija pārskatīt treniņu procesu un virzīties uz priekšu,” norāda V.Krasovskis.

 

Eiropas čempionātā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku no 29 valstīm.

Pasaules čempionāts norisināsies augustā Moldovā.