19.9 °C, 1.9 m/s, 90.8 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LBTU” iekļūst Kontinentālā kausa 3. kārtā
HK “Zemgale/LBTU” iekļūst Kontinentālā kausa 3. kārtā
15/10/2023

No 13. līdz 15. oktobrim Jelgavas ledus hallē norisinājās Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālās kausa izcīņas 2. posma “C” apakšgrupas spēles ar četru komandu, tostarp mājinieku HK “Zemgale/LBTU”, piedalīšanos. Jelgavas komanda uzvarēja savā apakšgrupā un iekļuva Kontinentālā kausa 3. kārtā.

Otrās kārtas “C” apakšgrupā spēlēja “CSM Corona Brasov” no Rumānijas, HK “Celje” no Slovēnijas, “Liege Bulldogs” no Beļģijas un HK “Zemgale/LBTU” no Jelgavas. Komandas aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru. Jelgavas komanda, izcīnot uzvaru visās trīs spēlēs, uzvarēja apakšgrupā un nodrošināja sev vietu Kontinentālā kausa 3. posmā.

Pirmajā spēlē pret Rumānijas komandu “CSM Corona Brasov” jelgavnieki uzvarēja ar rezultātu 3:1 (2:0; 1:0; 0:1). Visus trīs vārtus jelgavnieku labā guva ukraiņu uzbrucējs Bohdans Panasenko. Otrajā spēlē pret Beļģijas komandu “Liege Bulldogs” jelgavnieki uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0; 1:1; 1:0). Vārtus guva Kevins Strādnieks un Gatis Gricinskis. Trešajā spēlē pret Slovēnijas komandu HK “Celje” jelgavnieki uzvarēja ar rezultātu 4:1 (2:1; 0:0; 2:0). Vārtus guva Kristiāns Zelts, Daniels Andersons, Kevins Strādnieks un Mārtiņš Porejs.

HK “Zemgale/LBTU” vārtsargs Rihards Cimermanis tika atzīts par Kontinentālās kausa izcīņas 2. posma “C” apakšgrupas labāko vārtsargu, kā arī par šī turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.

Kontinentālā kausa izcīņas trešā kārta norisināsies 17.–19. novembrī Francijā, un “C” grupas uzvarētājus jau gaida “Cardiff Devils” no Liebritānijas, “Nomad” no Kazahstānas un “Bruleurs De Loups” no Francijas. Divas labākās šīs grupas komandas iekļūs finālturnīrā, kas notiks 12.–14. janvārī. Turnīra uzvarētāji iegūs tiesības nākamajā sezonā piedalīties augstākā līmeņa Eiropas sacensībās – Čempionu hokeja līgā.

Jāpiebilst, ka HK “Zemgale/LBTU” Kontinentālā kausa izcīņā debitēja pērn, kad iesaistījās no 3. posma. Diemžēl mūsu hokejisti piedzīvoja zaudējumu visās trīs grupas spēlēs – 2:3 pret Slovēnijas komandu “Acroni Jesenice”, 0:2 pret Francijas komandu “Angers Ducs” un 2:5 pret Lielbritānijas komandu “Cardiff Devils” – un turnīra finālā neturpināja.

Šogad Kontinentālā kausa izcīņa norisinās 26. reizi. Kontinentālā kausa izcīņā piedalās hokeja klubi, kuri pagājušā sezonā kļuvuši par savas nācijas čempioniem.