14.4 °C, 2.3 m/s, 95.5 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsHokeja sezona sāksies 8. septembrī
Hokeja sezona sāksies 8. septembrī
31/08/2023

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LBTU” šosezon startēs Baltijas hokeja čempionātā, kas ar spēli Jelgavas ledus hallē sāksies 8. septembrī. Vēl komanda spēlēs Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņā.

Komanda gatavoties jaunajai sezonai sāka jau jūlija vidū, un sagatavošanās ciklā aizvadīja četras pārbaudes spēles, tostarp divas Somijā. “Latvija un Somija joprojām turpina sadarbību hokeja jomā, tomēr šogad akcents tiks likts uz jauniešu komandām – septiņas Latvijas jauniešu komandas krās pieredzi Somijas čempionātā. HK “Zemgale/LBTU” šosezon Somijas pēc spēka 2. līgā “Mestis” gan nespēlēs, bet, iespējams, Somijas līgā atgriezīsimies pēc gada,” norāda HK “Zemgale/LBTU” direktors Aivars Zeltiņš.

Galvenais starts komandai būs Baltijas hokeja čempionātā, kurā piedalīsies deviņi klubi: no Latvijas HK “Prizma”, HS “Rīga”, HK “Zemgale/LBTU”, “Mogo/LSPA”, HK “Kurbads”, no Lietuvas “Kaunas City”, “Airwell Energija”, Viļņas “7bet-hockey punks”, no Igaunijas “HC Panter”. Komandas aizvadīs četru apļu turnīru, līdz ar to pamatturnīrā mūsu komandai būs 32 spēles. Sešas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu kārtā. Ceturtdaļfināls notiks līdz vienas komandas trīs uzvarām, bet pusfināls un fināls – līdz četrām uzvarām. Vēl HK “Zemgale/LBTU” piedalīsies Kontinentālā kausa izcīņā, otrās kārtas spēles aizvadot mājas arēnā Jelgavā no 13. līdz 15. oktobrim.

 

Sezonas sākums – pērnā gada fināla duelis

HK “Zemgale/LBTU” pirmo Baltijas hokeja čempionāta spēli aizvadīs 8. septembrī pulksten 18:30 Jelgavas ledus hallē pret “Mogo/LSPA”. Tieši “Mogo/LSPS” bija komanda, pret kuru Jelgavas hokejisti aizvadīja iepriekšējās sezonas pēdējo spēli – abas komandas pērn tikās Latvijas čempionāta finālā, kurā ar 4:1 uzvarēja HK “Zemgale/LBTU” un otro gadu pēc kārtas ieguva čempionu titulu.

Ieeja uz HK “Zemgale/LBTU” mājas spēlēm būs 8 eiro, ar “3+ Ģimenes karti” – 5 eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam, Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņiem un invalīdiem – bez maksas.

 

Jaunos spēlētājus attīstīs JAHL

HK “Zemgale/LBTU” komandas sastāvs starpsezonā nav piedzīvojis pārāk lielas izmaiņas – treneru korpusā līdzās galvenajam trenerim Artim Ābolam ir tie paši speciālisti, kas pērn, bet klāt nācis vārtsargu treneris Rihards Cimermanis, kurš pērn vēl pats sargāja komandas vārtus, bet šogad pievērsīsies tikai trenera darbam. “Mūsu komandas mērķi šosezon ir izcīnīt Baltijas čempiona titulu, apliecināt savas spējas Eiropas hokejā – Kontinentālajā kausā – un attīstīt jaunos spēlētājus,” norāda A.Zeltiņš. Tieši tāpēc arī šosezon komanda “Zemgale Juniors” spēlēs Junioru attīstības hokeja līgā (JAHL), lai tiktu nodrošināta spēlētāju individuālā attīstība un viņu ceļš uz virslīgas komandu. Vienlaikus komanda cīnīsies par godalgām JAHL kopvērtējumā.

 

Trenēties var sākt no piecu gadu vecuma

Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņi šosezon turpinās startēt Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātā visās vecuma grupās, turklāt speciālā klase – U-16 vecuma komanda – būs viena no septiņām Latvijas jauniešu komandām, kas spēlēs Somijas līgā. “Mūsu mērķis ir, lai pēc gada Somijas līgā spēlētu jau divas mūsu skolas komandas,” norāda A.Zeltiņš, vienlaikus atgādinot, ka Jelgavas Ledus sporta skola uzņem topošos hokejistus – gan zēnus, gan meitenes – no piecu gadu vecuma. Interesenti aicināti sazināties ar skolu pa tālruni 63007222, 20384690 vai e-pastu jlss@sports.jelgava.lv.

 

Attīstīs sieviešu hokeju

Jau pērn tika sperti pirmie soļi, lai Jelgavā izveidotu sieviešu/meiteņu hokeja komandu, un šosezon šis darbs – treniņi un komandas komplektēšana – turpināsies. “Jelgava ir Zemgales centrs, un gribam, lai jau pēc gada Jelgavā ir vismaz viena meiteņu komanda, kas startē čempionātā,” ieskicē A.Zeltiņš, uzsverot, ka ar Jelgavas sieviešu komandu strādā Latvijas U-18 meiteņu hokeja izlases galvenais treneris Miks Golubovičs. Uzdot trenerim interesējošos jautājumus var, zvanot pa tālruni 29675958.