1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā noskaidros Latvijas čempionus svaru stieņa spiešanā guļus
Jelgavā noskaidros Latvijas čempionus svaru stieņa spiešanā guļus
13/12/2023

Sestdien, 16. decembrī, Jelgavas sporta hallē norisināsies Latvijas atklātais čempionāts klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus vīriešiem un sievietēm. Sacensības sāksies pulksten 11:00, un skatītājiem ieeja ir bez maksas.

Sportisti startēs divās grupās – open sievietes un open vīrieši. Sacensību dalībniekiem sākuma svaram jābūt ne mazākam par savu svaru – vīriešiem, par pusi no sava svara – sievietēm. Dalībnieki startēs individuāli, kā arī varēs krāt punktus komandu vērtējumā, kurā tiks ņemti vērā pieci labākie rezultāti no jebkuras svara kategorijas katrai grupai atsevišķi. Vadoties pēc Latvijas čempionāta rezultātiem, Latvijas Pauerliftinga federācija veidos izlasi startiem 2024. gada Eiropas un pasaules čempionātā.

Šobrīd cīņai par Latvijas čempionu titulu pieteikti 86 dalībnieki no tādām Latvijas pilsētām kā Daugavpils, Valmieras, Rīgas, Tukuma, Aizkraukles, Rēzeknes, Madonas, Talsiem, Bauskas, Rembates, Jelgavas, kā arī ir dalībnieki no Lietuvas. Jelgavu pārstāvēs seši kluba “Apolons” sportisti.

Interesanti, ka tieši Jelgava tiek uzskatīta par pauerliftinga šūpuli Latvijā. Pauerliftings kā atsevišķs sporta veids sāka veidoties 20. gadsimta 60. gados ASV un īsā laikā iekaroja arī Eiropu, vēstīts Latvijas Pauerliftinga federācijas mājaslapā. 1971. gadā tika izveidota Starptautiskā Pauerliftinga federācija (IPF), kurā šobrīd pārstāvētas vairāk nekā 130 valstis. Latvijā pauerliftings parādījās 20. gadsimta 80. gados, kad Latvijas kultūrisma un bodibildinga federācija organizēja sacensības kultūrismā, kur nācās izpildīt arī pauerliftinga vingrinājumus. Pirmais Latvijas čempionāts pauerliftingā norisinājās 1982. gadā. Daudzus šāda situācija neapmierināja, un 1986. gadā tagadējais Jelgavas pauerliftinga kluba “Apolons” vadītājs Edmunds Jansons nošķīra pauerliftingu no kultūristiem, izveidojot to par atsevišķu sporta veidu. Latvijas Pauerliftinga federācija kā juridiska organizācija pastāv kopš 1990. gada.

Latvijas čempionātu organizē Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, klubu “Apolons”, biedrību “Spēka Pasaule”.