24.9 °C, 2.8 m/s, 53.3 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā notiks 2027. gada Eiropas U-17 futbola čempionāta finālturnīra spēles
Jelgavā notiks 2027. gada Eiropas U-17 futbola čempionāta finālturnīra spēles
27/09/2023

Latvijas Futbola federācijai uzticēta 2027. gada Eiropas U-17 puišu futbola čempionāta finālturnīra rīkošana. Paredzēts, ka turnīrs tiks aizvadīts trīs pilsētās – Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā.

“Šis ir lielākais un nozīmīgākais futbola turnīrs, kura rīkošana uzticēta Latvijai,” teikts Latvijas Futbola federācijas mājaslapā. Lēmumu uzticēt Latvijai rīkot šo turnīru Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) izpildkomiteja paziņoja 26. septembrī.

Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā U-17 vecuma grupā piedalās kontinenta 16 spēcīgākās izlases. Atlase uz 2027. gada finālturnīru, kurā piedalīsies 2010. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji, sāksies 2026. gadā, bet Latvijai kā turnīra rīkotājai garantēta vieta starp dalībniekiem.

Latvijas Futbola federācijas pieteikums finālturnīra organizēšanai paredz, ka spēles uzņems “Skonto” stadions, nacionālais stadions “Daugava” un “LNK Sporta parks” Rīgā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadions Jelgavā un Jūrmalas pilsētas stadions “Sloka”. Federācijas prezidents Vadims Ļašenko, Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Edgars Stobovs arī parakstījuši memorandu par turnīra rīkošanu, apņemoties nodrošināt visu nepieciešamo veiksmīgai turnīra norisei un UEFA prasību izpildīšanai.

“Vēlos izteikt pateicību Rīgas, Jelgavas un Jūrmalas pašvaldībām par iesaistīšanos mūsu iniciatīvā, lai uz Latviju atvestu vērienīgus un lielus futbola svētkus. Kāda jaunatnes izlašu finālturnīra rīkošana ir bijis ilgs mūsu sapnis un mērķis, uz kuru esam pakāpeniski gājuši. Tik liela dalībnieku skaita uzņemšana un augstākās kvalitātes apstākļu nodrošināšana ir milzīgs izaicinājums, kuru uzņemamies ar lielu atbildību un gandarījumu, tāpēc esam pateicīgi UEFA par izrādīto uzticību un mūsu līdzšinējo panākumu kā dažādu turnīru rīkotājiem novērtēšanu,” pauž V.Ļašenko. Līdz šim Latvijas Futbola federācija rīkojusi 2019. gada Eiropas U-19 čempionāta finālturnīru telpu futbolā un 2022. gada UEFA telpu futbola Čempionu līgas finālturnīru.

Neviena no Latvijas jaunatnes izlasēm līdz šim nav spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, taču vairākas komandas bijušas tam tuvu. Kā informē Latvijas Futbola federācijā, Latvijas U-17 valstsvienība piecas reizes, tostarp pērn, sasniegusi kvalifikācijas sacensību Elites kārtu. Nākamā gada finālturnīrs šī vecuma izlasēm notiks Kiprā, bet jau šonedēļ mūsu izlase galvenā trenera Jurģa Pučinska vadībā uzsāks kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu. Jāuzsver, ka U-17 izlasē iekļauts arī viens “FS Jelgava” futbolists – pussargs Ādams Dreimanis. Lēst par to, vai Jelgava būs pārstāvēta arī Eiropas čempionāta finālturnīrā 2027. gadā, vēl ir pāragri, jo futbolistiem, kuri varēs pretendēt uz vietu izlasē 2027. gadā, šobrīd ir 12–13 gadi.