14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavā notiks Baltijas jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē
Jelgavā notiks Baltijas jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē
23/08/2023

No 25. līdz 27. augustam Jelgavā norisināsies Baltijas atklātais jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē. “Jelgava par čempionāta norises vietu tika izraudzīta, jo gribam pievērst vietējo bērnu un jauniešu uzmanību dambretei un sākt piedāvāt dambretes treniņus, turklāt Latvijas Dambretes federācijas juridiskā adrese ir Jelgavā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda Latvijas Dambretes federācijas valdes priekšsēdētājs Vladislavs Vesperis.

Viņš skaidro, ka Baltijas čempionāts katru gadu norisinās vienā no Baltijas valstīm – pērn tas notika Šauļos Lietuvā, tāpēc šogad Latvijas kārta uzņemt čempionāta dalībniekus, bet nākamgad tas notiks Igaunijā. “Būtiski arī tas, ka Jelgava ir ģeogrāfiski izdevīga vieta vienlaicīgi gan Lietuvas, gan Igaunijas sportistiem, kā arī aicināti piedalīties čempionātā ir sportisti no Polijas un Ukrainas,” piebilst V.Vesperis. Kopējais dalībnieku skaits tiek lēsts ap diviem simtiem. No Latvijas Baltijas čempionātā piedalīties tika aicināti tikai Latvijas čempionāta finālisti, tātad 10 spēlētāji katrā vecuma grupā. Jelgavas pārstāvju starp viņiem gan šoreiz vēl nebūs, jo, kā norāda V.Vesperis, Jelgavā līdz šim nav bijis stabila trenera dambretes nodarbībām un līdz ar to tikpat kā nav jauno dambretistu. “Bet mēs ceram, ka ar septembri situācija uzlabosies un Jelgavas bērniem un jauniešiem varētu tikt piedāvāti dambretes treniņi,” atklāj Latvijas Dambretes federācijas vadītājs.

Čempionātā piedalīsies zēni un meitenes U-8, U-10, U-13, U-16 un U-19 vecuma grupās. Sacensības norisināsies saskaņā ar Pasaules Dambretes federācijas noteikumiem pēc Šveices sistēmas septiņās kārtās. “Katrs spēlētājs vienā kārtā aizvada vienu spēli. Spēlētāja pretinieks katrā spēļu kārtā tiek izlozēts ar īpašu datorprogrammu, kura saliek pretiniekus tā, lai katrā spēļu kārtā spēlē pretinieki ar līdzīgu punktu skaitu – līderi ar lielāku punktu skaitu ar līderiem, vājākie ar mazāku punktu skaitu ar vājākiem,” ieskicē Latvijas Dambretes federācijas vadītājs. Būtiski, ka sacensību rezultāti tiks iesniegti FMJD jeb Pasaules dambretes federācijai ietveršanai spēlētāju reitingu aprēķinā.

Baltijas atklātais jauniešu čempionāts 100 lauciņu dambretē norisināsies no 25. līdz 27. augustam Jelgavā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē Svētes ielā 18. Pirmajā dienā sacensības sāksies pulksten 12, pārējās dienās – pulksten 9. Skatītāji sacensības varēs vērot no īpaši norobežotas skatītāju zonas, ieeja – bez maksas. “Šādi turnīri ne vien popularizē dambreti kā sporta veidu, bet arī ļauj bērniem un jauniešiem paaugstināt meistarību, sacenšoties ar citu valstu pārstāvjiem,” norāda V.Vesperis, papildinot, ka Latvijas sportistiem ir ļoti augsti panākumi starptautiskajā arēnā, tāpēc federācija cenšas dambreti popularizēt arī ar starptautiskiem pasākumiem, lai interese turpinātu augt un aizvien vairāk bērnu un jauniešu pievērstos dambretei.

Čempionātu rīko Latvijas Dambretes federācija ar Jelgavas pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

PROGRAMMA

25. augustā

Pulksten 12:00 – atklāšanas ceremonija

Pulksten 13:30 – sacensību 1. kārta

Pulksten 16:00 – sacensību 2. kārta

 

26. augustā

Pulksten 9:00 – sacensību 3. kārta

Pulksten 11:30 – sacensību 4. kārta

Pulksten 15:00 – sacensību 5. kārta

 

27. augustā

Pulksten 9:00 – sacensību 6. kārta

Pulksten 11:30 – sacensību 7. kārta

Pulksten 15:00 – apbalvošana