18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSports“Lielupes līdaka” – 85 centimetrus gara
“Lielupes līdaka” – 85 centimetrus gara
15/10/2023

Aizvadītas Jelgavas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām “Lielupes līdaka 2023”, kas pulcēja 27 ekipāžas. Jau vairākus gadus sacensību dalībnieki noķertās zivis fotografē un filmē, bet pēc tam atlaiž atpakaļ upē, tāpēc komandas vērtē pēc loma kopējā garuma. Speciālu balvu saņēma dalībnieks, kurš izvilka lielāko līdaku, un tas šogad bija jelgavnieks Renārs Bumbieris.  

Šis bija trešais gads, kad zivis tika nevis svērtas, bet mērītas. 2021. gadā lielāko līdaku noķēra Gatis Roga, un tā bija 83 centimetrus gara. 2022. gadā lielāko līdaku no Lielupes izvilka rīdzinieks Mārcis Purmals, un tā bija 96 centimetrus gara. Bet šogad lielākā līdaka pieķērās jelgavniekam Renāram Bumbierim, un tā bija 85 centimetrus gara.

Dalībnieki varēja startēt individuāli vai komandās pa divi, no kuriem vienam dalībniekam jābūt pilngadīgam. Dalībnieki netika dalīti pēc vecuma vai dzimuma. Šogad uz starta izgāja 27 ekipāžas, kopā 51 dalībnieks. Lomā tika ieskaitītas piecas līdakas, sākot no 50 centimetriem, pieci zandarti, sākot no 45 centimetriem, un pieci asari, sākot no 25 centimetriem. Dalībnieki noķertās zivis nomērīja un nofotografēja, kā arī nofilmēja, kā zivs tiek atlaista atpakaļ upē. Bildes un video iesūtīja sacensību galvenajam tiesnesim. Kā skaidro sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis, pāriešana no zivju svēršanas uz mērīšanu notikusi, lai veicinātu loma atlaišanu atpakaļ upē.

Sacensībās “Lielupes līdaka 2023” uzvarēja Edgars Lakstīgala un Egils Cinis – viņu loms bija piecas līdakas: 50, 54, 71, 80 un 82 centimetrus garas. Otro vietu izcīnīja Vilis Ķibilds un Pāvels Teterins – viņu loms ir trīs līdakas: 53, 62 un 83 centimetrus garas. Trešo vietu ieguva Gints Zariņš un Renārs Bumbieris ar noķertām divām līdakām – 83 un 85 centimetrus garām. Uzvarētāji saņēma dāvanu karti 500 eiro vērtībā, 2. vietas ieguvēji – 300 eiro vērtībā, 3. vietas ieguvēji – 200 eiro vērtībā.

Sacensību dalībnieki kopumā noķēra 15 līdakas, septiņus zandartus un divus asarus. “Lai gan sacensību nolikums paredz, ka noķertās zivis jāatlaiž, allaž ir kāds, kurš vēlas zivis paturēt,” stāsta J.Kaminskis. Lai rastu kompromisu, ar tiesneša atļauju dalībnieki paturēja vienu līdaku un vienu asari, bet pārējās zivis tika atlaistas atpakaļ upē.

Sacensības “Lielupes līdaka” tiek rīkotas, lai iesaistītu iedzīvotājus tautas sporta aktivitātēs, kā arī lai popularizētu aktivitātes svaigā gaisā. Tās rīko makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un makšķerēšanas preču veikalu “Ratter Baits”.