25.2 °C, 2.6 m/s, 76 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimene“Mehatrona” laikā – sacensības svaru stieņa spiešanā guļus un izaicinājums “Jaudā!”
“Mehatrona” laikā – sacensības svaru stieņa spiešanā guļus un izaicinājums “Jaudā!”
31/08/2023

Lai popularizētu aktīvu atpūtu, veselīgu dzīvesveidu un tautas sportu, tehnikas un inovācijas festivāla “Mehatrons” apmeklētājiem un citiem interesentiem 9. septembrī no pulksten 10 līdz 14 Pasta salā būs iespēja piedalīties jaudīgās sporta aktivitātēs – svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu un izaicinājumā “Jaudā!”.

Svaru stieņa spiešanas sacensībās dalībnieki sacentīsies četrās vecuma grupās: jaunietes līdz 16 gadu vecumam, jaunieši līdz 14 gadu vecumam, sievietes, vīrieši. Jaunietēm, jauniešiem un sievietēm būs jāceļ 20 kilogramus smags stienis, bet vīriešiem – 50 kilogramus smags stienis. Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās, bet katrs dalībnieks sacensību laikā varēs veikt tikai vienu piegājienu (vingrinājuma izpildīšanas laikā pieļaujama atpūta līdz piecām sekundēm, nepieceļoties no guļus stāvokļa uz sola un stieni turot iztaisnotās rokās). Tiks uzņemts arī laiks, kas būs būtisks, lai noteiktu vietu sadalījumu, ja dalībnieki būs veikuši vienādu atkārtojumu skaitu. Jāpiebilst, ka dalībnieki var startēt brīvi izvēlētajā apģērbā, kā arī pēc nepieciešamības izmantot roku saites, speciālos apavus.

Sacensību noslēgumā labākie trīs dalībnieki katrā grupā saņems medaļu, bet katrā apaļā stundā – pulksten 11:00, pulksten 12:00 un pulksten 13:00 – dalībnieki, kas noteiktās stundas laikā būs uzrādījuši labāko rezultātu savā grupā, saņems pārsteiguma balviņu. Sacensību rezultāti vēlāk būs pieejami Latvijas Pauerliftinga federācijas mājaslapā www.powerliftings.lv.

Tāpat interesentiem laikā no pulksten 10:00 līdz 14:00 būs iespēja piedalīties izaicinājumā “Jaudā!”, kas notiks Pasta salas āra trenažieru laukumā. Dalībniekiem kārienā pie stieņa taisnās rokās būs jānotur savs svars uz laiku, kājām nepieskaroties zemei. Sievietes un vīrieši startēs atsevišķi bez dalījuma pēc vecuma vai svara. Dalībnieki, kuri izpildīs izaicinājuma “normatīvu”, saņems pārsteiguma balvu: sievietēm “normatīvs” ir 1:30 minūtes, vīriešiem – 3:00 minūtes.

Sporta aktivitātes organizēs Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs“ sadarbībā ar virves vilkšanas klubu “Ozoli”.