-4.7 °C, 0.9 m/s, 90.7 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsNākamajā sezonā grib debitēt Baltijas hokeja čempionātā sievietēm
Nākamajā sezonā grib debitēt Baltijas hokeja čempionātā sievietēm
15/11/2023

Šā gada februārī sākās darbs pie Jelgavas sieviešu hokeja komandas izveides, kuras mērķis ir 2024./2025. gada sezonā debitēt Baltijas hokeja čempionātā sievietēm. Šobrīd ir izveidojies komandas kodols ar apmēram 15 dalībniecēm, bet komanda joprojām gaida papildinājumu. Visi komandas treniņi ir atklāti, un interesentes var pievienoties jebkurā no tiem.

Pirmais sieviešu hokeja treniņš notika februārī, un jau novembrī komanda aizvadījusi savu pirmo draudzības spēli pret komandu HS “Kurbads/Lauvas”. Topošajai sieviešu hokeja komandai treniņi notiek divas reizes nedēļā – ceturtdienās un svētdienās. Pagaidām vienā treniņā tiek apgūta ripas kontrole, bet otrs treniņš ir uz ledus. Kad Pasta salas slidotavā būs uzliets ledus, abi treniņi notiks uz ledus. “Lielākā daļa komandas – apmēram 90 procenti – ir tāda, kas sāk visu no nulles, tāpēc šī komanda ir laba iespēja arī meitenēm līdz 12 gadu vecumam – viņas var atnākt, pamēģināt, apmēram pusgada laikā apgūt pamatprasmes un pāriet uz Jelgavas Ledus sporta skolas sākumsagatavošanas grupu un pēc tam jau pievienotos attiecīgā vecuma puišu komandai. Bet dalībnieces, kuras ir vecākas par 12 gadiem, paliks sieviešu komandā un varēs nākamsezon pārstāvēt savu pilsētu Baltijas čempionātā,” stāsta sieviešu hokeja komandas “Zemgale” treneris Miks Golubovičs, kuram darbā ar sieviešu komandu palīdz arī treneris Deniss Vilmans. Jāpiebilst, ka šobrīd Jelgavas Ledus sporta skolā dažāda vecuma puišu grupās hokejā trenējas astoņas meitenes.

Sieviešu komandas treniņi ir atklāti, un interesentes var pievienoties ikvienā no tiem, iepriekš sazinoties ar treneri pa tālruni 29675958. Gaidīta ir ikviena meitene vai sieviete bez vecuma un prasmju ierobežojumiem. “Mums komandā ir dalībnieces, sākot no pusaudžu vecuma un pat 50+,” neslēpj treneris. Dalībniecēm iespēju robežās tiek nodrošināts arī ekipējums. Dalības maksa ir 40 eiro mēnesī, bet pirmais mēnesis ir bez maksas, lai ikvienai interesentei būtu iespēja izmēģināt hokeju un pārliecināties, ka tas ir sporta veids, ar ko vēlas nodarboties.

Sieviešu hokeja komanda “Zemgale” 2024./2025. gada sezonā plāno spēlēt Baltijas hokeja čempionāta B grupā, kurā šosezon piedalās astoņas komandas – sešas no Latvijas un divas no Lietuvas.

Jāpiebilst, ka M.Golubovičs ir arī Latvijas U-18 meiteņu hokeja izlases galvenais treneris. Mūsu valsts izlase no 15. līdz 21. janvārim piedalīsies U-18 meiteņu pasaules čempionāta 2. divīzijas A grupas turnīrā. Izlases kandidātu sarakstā iekļauta arī Reičela Taube, kura ikdienā trenējas Jelgavas Ledus sporta skolā pie U-15 grupas zēniem.

Latvijā ir arī sieviešu hokeja izlase, ko šobrīd trenē somu speciālists Hannu Saintula. Viņa vadībā Latvijas sieviešu hokeja izlase šā gada pasaules čempionāta 2. divīzijas A grupā izcīnīja 1. vietu un nopelnīja ceļazīmi uz divīziju augstāk – līdz ar to nākamajā pasaules čempionātā Latvijas sieviešu izlase spēlēs 1. divīzijas B grupā. Šis čempionāts notiks marta beigās Rīgā.