15.9 °C, 1.7 m/s, 95 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsNoskaidroti Jelgavas un Latvijas čempioni triālā
Noskaidroti Jelgavas un Latvijas čempioni triālā
06/09/2023

Aizvadītās nedēļas nogalē, 2. un 3. septembrī, sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” Jelgavā notika Latvijas triāla čempionāta divi pēdējie posmi, kā arī Jelgavas čempionāts.

“Sestdien notika Latvijas triāla čempionāta 7. posms, svētdien – 8. posms. Tā kā tie ir šī gada čempionāta pēdējie posmi, pēc starta Jelgavā kļuva zināmi Latvijas čempionāta uzvarētāji. Vienlaikus tika noskaidroti Jelgavas čempioni – summējot abu dienu rezultātus,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” skaidro pasākuma organizators Egils Agarskis no “Agarska triāla kluba”.

Sacensību trase sastāvēja no deviņiem kontroles posmiem, kurus atkarībā no grupas dalībnieki veica divos vai trīs apļos ar piecu stundu kontrollaiku. Sestdien uz starta stājās 90 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas. “Pēcpusdienā sākās lietus, kas dažus jau iepriekš izmirkušās trases posmus padarīja ekstrēmus un pēdējā aplī praktiski nebraucamus. Tāpēc divi kontorlposmi tika atcelti un arī svētdien distance tika saīsināta – bija jāveic septiņi posmi četros apļos,” stāsta E.Agarskis, norādot, ka svētdien uz starta bija gatavi stāties vairs tikai 74 dalībnieki.

Cīņā par Latvijas čempiona titulu abas dienas pārliecinoši uzvarēja pašreizējais Latvijas čempions Kristers Einass no kluba “MT Racing team” (Jelgavas novads). Sestdien 2. vietu izcīnīja Niks Alksnis no Grobiņas kluba “Viking Trial”, trešais – Kristaps Ķīlis no kluba “MT Racing team”. Savukārt svētdien otrais finišēja Kristaps, trešais – Niks.

Līdz ar to par Latvijas čempionu astoņu posmu kopvērtējumā kļuva Kristers Einass, kuram tas ir sestais tituls. “Līdz šim septiņi Latvijas čempioni tituli pieder Renāram Agarskim, seši – Andrim Grīnfeldam un četri – Kasparam Vērniekam,” tā E.Agarskis, norādot, ka visi trīs titulētie sportisti ir jelgavnieki. Otrais Latvijas čempionāta kopvērtējumā ir Niks Alksnis, trešais – Kristaps Ķīlis.

Jelgavas 2023. gada čempiona titulu divu dienu kopvērtējumā izcīnīja Kristers Einass no kluba “MT Racing team” (Jelgavas novads). Vienlīdzīgā cīņā tikai ar dažu punktu pārsvaru sudraba medaļu ieguva viņa kluba biedrs Kristaps Ķīlis, bronza Nikam Alksnim no Grobiņas kluba “Viking Trial”.

Otru Jelgavas čempionāta medaļu komplektu sadalīja jaunieši mini grupās. “Tā kā sacensību otrajā dienā vairāki Latvijas mini grupu sportisti nestartēja, šoreiz uz goda pjedestāla Igaunijas pārstāvji,” norāda E.Agarskis. Par čempionu kļuva Stigs Ross, otrā – Pia Anete Rebane, trešā – Elīze Kaljuranda. “Triālā meitenes brauc kopā ar puišiem visās vecuma grupās. Latvijas čempionāta kopvērtējumā meitenēm gan ir papildu apbalvošana pēc absolūtā vērtējuma,” stāsta E.Agarskis.

No Jelgavas un Jelgavas novada sportistiem jāizceļ kluba “MT Racing team” pārstāvji Kaspars Vērnieks, kurš abas dienas pārliecinoši uzvarēja A  grupā, Paula Vērniece, kurai 2. un 3. vieta Mini E grupā, Matīss Vērnieks, kuram abas dienas 1. vieta Mini D grupā, Pauls Prulis, kuram 6. un 7. vieta Mini E grupā, Mārtiņš Bluka, kuram abas dienas uzvara C grupā, Kaspars Zisbergs, kurš klasiskajā grupā trešais un otrais, un kluba “AG Extreme” pārstāvji Daniels Grīnfelds, kurš sestdien bija trešais A grupā, un Haralds Pričins, kurš sestdien uzvarēja Mini A grupā.

Triāla sacensības bija viens no tehnikas un inovāciju festivāla “Mehatrons” pasākumiem.