15.1 °C, 1 m/s, 97.5 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsPar Jelgavas čempioniem basketbolā kļūst “Rokiji”
Par Jelgavas čempioniem basketbolā kļūst “Rokiji”
20/04/2024

Noslēdzies Jelgavas čempionāts basketbolā. Par čempioniem kļuva komanda “Rokiji”, sīvā cīņā finālspēlē ar rezultātu 78:72 pārspējot komandu “Doks”.

Šoreiz Jelgavas čempionāts norisinājās divos posmos – rudens un pavasara. Katrā posmā komandas aizvadīja vienu apli, un abu apļu rezultāti summējās. Noslēdzoties regulārajam turnīram, izslēgšanas spēļu kārtā iekļuva četras komandas, un, izspēlējot divus pusfinālus, tika noskaidrots, kuras komandas cīnīsies par čempionu titulu un kuras – par 3. vietu.

Cīņā par čempionu titulu tikās komandas “Doks” un “Rokiji”. Ar rezultātu 78:72 pārāki bija “Rokiji”. Rezultatīvākais spēlētājs čempionu rindās bija Valdis Miķelsons ar 24 punktiem, 17 punktus guva Aleksandrs Ganža, 16 punkti Hardijam Kristianam Veisbergam. Otrās vietas ieguvēju rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kristers Ainārs Tomass, 12 punktus guva Emīls Stepiņš, pa 11 punktiem – Pauls Zukuls un Kaspars Kalniņš.

Tiesa, nekas vēl nav beidzies, jo šogad turnīrā ieviestās izmaiņas paredz: Jelgavas čempionāta uzvarētājiem būs tiesības piedalīties 2024. gada četru pilsētu – Dobeles, Bauskas, Tukuma, Jelgavas – čempionu kausa izcīņā basketbolā, tādējādi samērojot spēkus ar tuvējo pilsētu spēcīgākajām amatieru basketbola komandām. Četru pilsētu čempionu kausa izcīņa norisināsies maijā.

Cīņā par 3. vietu tikās komandas “NĪP” un “BK Trakie Minjoni/apgade.lv”. Ar rezultātu 101:88 pārāki bija “NĪP” basketbolisti, un līdz ar to pērnā gada čempioni izcīnīja 3. vietu. Medaļnieku rindās 26 punktus guva Mareks Doroškevics, 18 punkti Ģirtam Pommeram, 16 punkti Rūdim Bundzēnam.

Jelgavas čempionāta uzvarētāji ieguva ceļojošo kausu, medaļas un naudas balvu, 2. un 3. vietas ieguvēji – medaļas un naudas balvas.

Jelgavas pilsētas basketbola čempionātā piedalījās astoņas komandas: “Doks”, “NĪP”, “Skandijs/Erte grupa”, “Alvila dēli”, “BK Trakie minjoni/apgade.lv”, “Rokiji”, “Vilki”, “Juvi”.