11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsReģistrēts Jelgavas rekords pusmaratonā junioriem
Reģistrēts Jelgavas rekords pusmaratonā junioriem
03/08/2023

Reģistrēts Jelgavas rekords pusmaratonā junioru jeb U-20 vecuma grupā. To Jelgavas Nakts pusmaratonā uzstādīja Ivans Kuzņecovs.

Līdz šim Jelgavas rekords pusmaratonā bija reģistrēts tikai pieaugušo vecuma grupās, bet šogad tika nolemts pēc Jelgavas Nakts pusmaratona rezultātiem rekordus reģistrēt arī jauniešu jeb U-18 un junioru jeb U-20 vecuma grupās. “U-18 vecuma grupā ietilpst 2006. un 2007. gadā dzimuši sportisti, bet U-20 grupā – 2004. un 2005. gadā dzimuši sportisti. Pārbaudot attiecīgā vecuma dalībnieku rezultātus, secinājām, ka Jelgava pusmaratona distancē tikpat kā nebija tajās pārstāvēta, tomēr mums ir viens jauns rekords,” norāda Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centra” sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko.

Jaunais Jelgavas rekords pusmaratonā U-20 vecuma grupā pieder Ivanam Kuzņecovam, kurš distanci veica 1:40,15 stundās. Ivans šovasar absolvēja Jelgavas 5. vidusskolu un ikdienā nodarbojas ar peldēšanu un trenējas Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā un ir izpildījis sporta meistara kandidāta normatīvu. “Tā kā vasarā mums treniņu nav, es vienkārši atpūšos un aktīvi nodarbojos ar futbolu un basketbolu, reizēm arī skrienu. Sports man ir nepieciešams, jo tas ir kā psihologs – palīdz pārslēgties no dzīves problēmām uz treniņiem,” stāsta jaunietis. Viņš Jelgavas Nakts pusmaratonā nolēmis piedalīties kopā ar draugu, lai izaicinātu sevi un pārbaudītu, ko spēj. Ivans ir apmierināts ar to, ka pieveica distanci, bet ar uzrādīto rezultātu gan ne līdz galam, jo uzskata – tas būtu labāks, ja viņš būtu šim pasākumam gatavojies mērķtiecīgāk. Tomēr skriešana viņu saista un viņš šajā virzienā meklē sev jaunus izaicinājumus, piemēram, viens no viņa nākamajiem mērķiem ir noskriet no Jelgavas līdz Šauļiem, kas ir 86 kilometri.

Līdz ar to šobrīd Jelgavas rekords pusmaratonā ir reģistrēts vīriešu, sieviešu un junioru puišu grupā, bet joprojām nav reģistrēts junioru vecuma meitenēm, kā arī jauniešu grupas puišiem un meitenēm. “Ceram, ka nākamgad pusmaratonu skries vairāk jauniešu un junioru vecuma dalībnieku un mēs varēsim reģistrēt Jelgavas rekordus visās vecuma grupās,” pauž A.Fomenko.

Jāpiebilst, ka Jelgavas rekordi pusmaratonā pieaugušo konkurencē pieder Ivanam Ņikiforovam (uzstādīts 1993. gadā – 1:07,54 stundas) un Ilonai Upmalei, tagad Freimanei (uzstādīts 1992. gadā – 1:24,45 stundas).