18 °C, 3 m/s, 79.4 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSports“Remoss” aicina uz piedzīvojumu sacīkstēm
“Remoss” aicina uz piedzīvojumu sacīkstēm
17/10/2023

4. novembrī notiks biedrības “Remoss” rīkotās piedzīvojumu sacīkstes “Jelgava 2023”. Sacīkstēm, kurās dalībnieki apmeklēs kontrolpunktus un veiks dažādus uzdevumus, piemēram, pārbaudīs spēkus klinšu kāpšanā un airēšanas slalomā, var pieteikties līdz 31. oktobrim.

“Ir gan pastāvīgie dalībnieki, kas piedzīvojumu sacīkstēs piedalās gadu no gada, bet vienmēr ir arī pa kādam jaunpienācējam,” norāda sacensību organizators Normunds Hofmanis, piebilstot, ka starp dalībniekiem gribētu redzēt vairāk jauniešu. Sacīkšu mērķis ir popularizēt veselīgu, aktīvu un sportisku dzīvesveidu un sporta tūrismu it īpaši jaunatnes vidū, kā arī noteikt labākās komandas piedzīvojumu sacensību disciplīnā, kas sevī ietver gan fizisko spēku un veiklību, gan erudīciju. Sacensības rīko biedrība “Remoss” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar Latvijas Alpīnistu savienību un orientēšanās klubu “Alnis”.

Sacensību centrs atradīsies Stadiona ielā 5, Ozolniekos, Jelgavas novadā. Dalībnieku reģistrācija sacensību centrā notiks sacensību dienā, 4. novembrī, no pulksten 8:30 līdz 9:30. Starts tiks dots pulksten 10:00. Sacensību kontrollaiks ir sešas stundas – līdz pulksten 16:00. Dalībniekiem jāfinišē sacensību centrā. Apbalvošana plānota apmēram stundu pēc sacensību kontrollaika beigām.

Pieteikties sacensībām var līdz 31. oktobra pulksten 23:59,59 mājaslapā www.alnis.id.lv. Dalībnieki startēs piecās grupās:

  • pieaugušie – sporta klase (komandas sastāvs: četri dalībnieki, no kuriem vismaz viena sieviete un no kuriem vismaz vienam 18 gadi), distance apmēram 30 kilometri,
  • pieaugušie – tautas klase (komandas sastāvs: četri dalībnieki, no kuriem vismaz viena sieviete un no kuriem vismaz vienam 18 gadi), distance apmēram 30 kilometri,
  • jaunieši A (komandas sastāvs: četri dalībnieki (dzimuši 2004.–2007. gadā), no kuriem vismaz viena sieviete), distance apmēram 30 kilometri,
  • jaunieši B (komandas sastāvs: četri dalībnieki (dzimuši 2008. gadā un jaunāki), no kuriem vismaz viena meitene), distance apmēram 20 kilometri,
  • ģimenes komanda (komandas sastāvs: četri dalībnieki, no kuriem vismaz viens pieaugušais un viens bērns līdz 12 gadu vecumam), distance apmēram 20 kilometri.

Būtiski, ka dalībniekiem, kas ir jaunāki par 18 gadiem, nepieciešama vecāku rakstiska atļauja dalībai sacensībās (izņemot ģimenes grupas dalībniekiem, kas startē kopā ar vecākiem). Dalības maksa pieaugušo grupās ir 80 eiro no komandas, pārējās grupās – 40 eiro no komandas.

Dalībniekiem obligāti nepieciešamais ekipējums: divi uzlādēti mobilie telefoni, fotoaparāts vai mobilais telefons ar fotokameru, divi kompasi, divi rakstāmlietu komplekti (ūdensizturīgs marķieris un lineāls), divas mugursomas, četri kabatas vai pieres lukturi (ar baterijām), divi guļammaisi (minimālais izmērs 150×210 cm), nazis (asmens ne īsāks kā 5 cm, saliekams vai ar maksti), pirmās medicīniskās palīdzības komplekts (sterils pārsienamais materiāls, pretsāpju līdzekļi), sērkociņi vai šķiltavas, viena ķivere, divas alpīnistu iekares (sistēmas) – ieteicams apgūt sistēmas uzvilkšanu katram dalībniekam –, divas pašdrošināšanas cilpas (60 cm garas), trīs alpīnistu karabīnes, divi uzpildīti ūdens rezervuāri (tilpums ne mazāks kā 1,5 l), četras atstarojošās vestes, SI karte katram dalībniekam (ja tāda]u nav, tās varēs iznomāt no organizatoriem). Sacensību nolikumā ir arī norādīts, ar ko ieteicams papildināt ekipējumu. Jautājumus par ekipējumu un sacensībām var noskaidrot, zvanot Normundam Hofmanim pa tālruni 29539836.