4.8 °C, 4.1 m/s, 55.8 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsSportistes demonstrēs grāciju
Sportistes demonstrēs grāciju
23/02/2024

No 1. līdz 3. martam Zemgales Olimpiskajā centrā notiks XV Jelgavas atklātais čempionāts mākslas vingrošanā individuālajā programmā un grupu vingrojumos.

Mākslas vingrošana ir viens no estētiskākajiem sporta veidiem, kurā sportistes demonstrē tādas īpašības kā grācija, lokanība, koordinācija. To papildina krāšņi tērpi un mūzika.

Sportistes sacentīsies gan indicviduālajā programmā, gan grupu vingrojumos. Individuālajā programmā sportistes tiks dalītas 20 grupās pēc vecuma un meistarības – sākot no 2015. gadā dzimušām meitenēm ar pirmo sporta klasi un beidzot ar seniorēm. Katra sportiste izpildīs divus vingrojumus – divās jaunākajās grupās tie būs vingrojums bez priekšmeta un vingrojums ar bumbu, bet pārējās grupās sportistes pašas varēs izvēlēties, kādus vingrojumus izpildīt: bez priekšmeta, ar bumbu, vālēm, apli vai lenti. Grupu vingrojumos sportistes startēs astoņās grupās, kurās katrā noteikts, kāds vingrojums jāizpilda.

Sacensībās piedalīsies sportistes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Kopējais pieteikto dalībnieču skaits gan individuālajos, gan grupu vingrojumos ir 522 vingrotājas. Jelgavu sacensībās pārstāvēs 35-40 vingrotājas, kuras piedalīsies gan individuālajā programā, gan grupu vingrojumos. “Novērojam tendenci, ka arvien populārāki kļūst grupu vingrojumi – sacensībām Jelgavā grupu vingrojumiem pieteikušās 33 komandas. Šis ir lielākais komandu skaits šajās sacensībās pēdējos piecos gados,” stāsta organizatoru pārstāve Veronika Djumina. Sacensību sākums visas trīs dienas plānots pulksten 10:00, bet precīza sacensību programma būs pieejama kluba “Baltic flower” Facebook lapā. Skatītāji aicināti atbalstīt vingrotājas un baudīt estētisko sporta veidu. Ieeja – bez maksas.

Čempionātu rīko sporta klubs “Baltic flower” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.