26.7 °C, 1.1 m/s, 60.3 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsStarptautiskā tenisa turnīrā Jelgavā Latvijas sportistiem uzvara puišu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs
Starptautiskā tenisa turnīrā Jelgavā Latvijas sportistiem uzvara puišu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs
22/09/2023

Aizvadīts Eiropas tenisa junioru turnīra 2. kategorijas sacensības “Jelgava open 2023” U-16 vecuma grupā, kurās piedalījās 72 sportisti no deviņām valstīm. Latvijas tenisisti triumfēja puišu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs.

Starptautiskais tenisa turnīrs sporta kompleksā “Zemgale” notika jau devīto gadu. Šogad 29 no 72 dalībniekiem bija Latvijas sportisti, tostarp viens jelgavnieks – Ralfs Upenieks. Kā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja turnīra organizators Mihails Ivanovskis, Ralfs Upenieks (352. vieta Tennis Europe rangā) tika līdz otrajai pamatturnīra kārtai, piekāpjoties spēlētājam no Norvēģijas (27. vieta Tennis Europe rangā). Jāpiebilst, ka Ralfs Upenieks dalību turnīrā sāka no pamatturnīra.

Puišu konkurencē uzvaru vienspēlēs guva Tennis Europe rangā 271. vietā esošais spēlētājs no Latvijas Daņila Folkheims, kurš finālā ar rezultātu 5-7, 6-3 un 6-3 uzvarēja Igaunijas spēlētāju Edvinu Averjanovu (58. vieta Tennis Europe rangā). Savukārt puišu dubultspēlēs jau otro gadu pēc kārtas uzvaras laurus plūca Igaunijas pāris Edvins Averjanovs un Kens Inks, kuri finālā ar rezultātu 6-1 un 6-3 pārspēja Latvijas–Igaunijas duetu Armandu Airi un Hugo Narmontu.

Meiteņu konkurencē vienspēļu sacensībās triumfēja spēlētāja no Slovākijas (87. vieta Tennis Europe rangā) Jesika Kolesarova, kura finālā ar rezultātu 6-3 un 6-1 uzvarēja Latvijas spēlētāju Keisiju Bērziņu (171. vieta Tennis Europe rangā). Dubultspēlēs triumfēja Latvijas spēlētājas Keisija Bērziņa un Oļesja Demčenkova, kuras finālā ar rezultātu 6-3 un 6-1 pārspēja Igaunijas–Lietuvas duetu Elizabeti Averjanovu un Lukni Vaitkevičuti.

Jāuzsver, ka sacensību dalībnieku skaits bija ierobežots – 32 spēlētāji pamatturnīrā un 32 kvalifikācijā puišu vienspēles un meiteņu vienspēles, 16 dalībnieki puišu dubultspēles un meiteņu dubultspēles.

Turnīrs norisinājās no 3. līdz 9. septembrim.