22.8 °C, 1.9 m/s, 64.5 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem augustā
Sveikti sportisti par sasniegumiem augustā
29/09/2023

Lai popularizētu sportu un mūsu sportistu sasniegumus, kā arī novērtējot viņu ieguldīto darbu, 29. septembrī Zemgales Olimpiskajā centrā sveikti Jelgavas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem augustā.

Ikmēneša sportistu sveikšanas pasākums šoreiz sakrita ar vēl kādu nozīmīgu notikumu – Zemgales Olimpiskā centra vestibilā atklāta ceļojošā izstāde “Jānis Lūsis: “Visa mana dzīve ir sports””, kas būs apskatāma līdz martam.

Par sasniegumiem augustā sveikti astoņi sportisti un divi treneri.

SMAIĻOŠANA UN KANOE AIRĒŠANA

Divi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) smaiļotāji augustā piedalījās pasaules čempionātā pieaugušajiem, kas vienlaikus bija arī olimpiskās kvalifikācijas sacensības un norisinājās Vācijā. Melānija Čamane izcīnīja 10. vietu divniekos 200 metru distancē, savukārt Kārlis Dumpis – 11. vietu četriniekos 500 metru distancē. Sportistus trenē Juris Lauris.

ĀRMRESLINGS

Kluba “Legacy Jelgava” pārstāvis Kristaps Blūmanis guva panākumus pasaules čempionātā ārmreslingā, kurā viņš startēja gan U-23, gan pieaugušo grupā. U-23 vecuma grupā viņš ieguva 1. vietu cīņās ar labo roku un 2. vietu – cīņās ar kreiso roku svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Pieaugušo konkurencē Kristapam 2. vieta cīņās ar kreiso roku un 5. vieta – cīņās ar labo roku svara kategorijā līdz 75 kilogramiem.

AIRĒŠANA

Jelgavas BJSS airētājiem augustā bija divi nozīmīgi starti: pasaules U-19 čempionāts un Latvijas čempionāts pieaugušajiem. Pasaules U-19 čempionātā Patriks Strazds izcīnīja 15. vietu vieniniekos 2000 metru distancē, viņš arī kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu – vieniniekos un četriniekos 2000 metros. Emīls Niks Donovs un Valters Sējāns pasaules čempionātā izcīnīja 15. vietu divniekos 2000 metru distancē, tāpat viņi kļuva par Latvijas čempioniem 2000 metru distancē gan divniekos, gan četriniekos. Latvijas zelta četrinieka laivā sēdēja arī Kristiāns Malbārds. Tāpat par Latvijas čempioni vieniniekos 1500 metru distancē kļuva Beāte Bondare. Puišu trenere ir Agita Puriņa, Beātes trenere ir Evita Jaunbauere.

PAŠI LABĀKIE

Izvērtējot apbalvojumam pieteikto sportistu sasniegumus, ik mēnesi viens sportists un viena sportiste pieaugušo un junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”, bet pārējie – Pateicības rakstu. Augustā apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” pieaugušo grupā saņēma smaiļotāji Melānija Čamane un Kārlis Dumpis, savukārt junioru/jauniešu grupā apbalvojumu ieguva pasaules U-23 čempions ārmreslingā Kristaps Blūmanis.

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par septembri – līdz 3. oktobrim) pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.