23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsVK “Jelgava” “Superkausa” finālā nespēlēs; Baltijas līga sāksies 14. oktobrī
VK “Jelgava” “Superkausa” finālā nespēlēs; Baltijas līga sāksies 14. oktobrī
27/09/2023

Lai noskaidrotu “Optibet Superkausa 2023” finālistes, otrdien, 26. septembrī, tika aizvadīta pusfināla spēle starp sieviešu volejbola komandu “Jelgava” un “RSU/MSĢ”. Spēlē pārākas ar 3:1 bija “RSU/MSĢ” volejbolistes, kuras iekļuva superkausa finālā, savukārt Jelgavas komanda tagad gaidīs Baltijas līgas sākumu.

Baltijas līga sievietēm šosezon sāksies šajā nedēļas nogalē, 30. septembrī, bet VK “Jelgava” līdz pirmajām spēlēm jāpagaida nedaudz ilgāk. Mūsu komandai pirmās spēles plānotas 14. un 15. oktobrī, kad Jelgavā tiks uzņemtas viešņas no Igaunijas – vispirms “Audentes SG/NG” un pēc tam “Rae Spordikool/VIASTON”.

“Optibet” Baltijas līgā sievietēm 2023./2024. gada sezonā  piedalīsies 10 komandas – četras no Igaunijas, četras no Latvijas un divas no Lietuvas. Latvijas komandas: “Rīgas Volejbola skola/Latvijas Universitāte” (“RVS/LU”), “Rīgas Stradiņa universitāte/Murjāņu Sporta ģimnāzija” (“RSU/MSĢ”), VK “Jelgava” un “SUFAk/DU”. Igaunijas komandas: “Tartu Ülikool/Bigbank”, “TalTech”, “Rae Spordikool/VIASTON” un “Audentes SG/NK”. Lietuvas komandas: “Kaunas-VDU” un “Jonava “Aušrine””.

Komandas Baltijas līgas pamatturnīrā izspēlēs divas kārtas pēc mājas–izbraukuma sistēmas. Pamatturnīra spēles noslēgsies 4. februārī un komandas, kas pēc pamatturnīra rezultātiem ierindosies no 1. līdz 8. vietai, izslēgšanas spēlēs noskaidros finālturnīra dalībnieces. Izslēgšanas spēlēs tiksies 1. un 8. vietas ieguvējas, 2. un 7. vietas ieguvējas, 3. un 6. vietas ieguvējas un 4. un 5. vietas ieguvējas. Katra ceturtdaļfināla pirmā spēle notiks tās komandas laukumā, kura pēc pamatturnīra rezultātiem ir zemākā vietā, bet otrā (un nepieciešamības gadījumā trešā) spēle notiks pēc pamatturnīra augstākā vietā esošās komandas laukumā.

Pāru uzvarētājas iekļūs Final Four – divu dienu finālturnīrā, kas notiks 2. un 3. martā pamatturnīra uzvarētāju mājas zālē. Pēc Final Four sistēmas divās dienās izspēlēs pusfinālus, finālu un spēli par 3. vietu. Pirmajā pusfinālā spēlēs ceturtdaļfināla uzvarētājs ar augstāko vietu pamatturnīrā un ceturtdaļfināla uzvarētājs ar zemāko vietu pamatturnīrā, savukārt pārējās divas komandas tiksies otrajā pusfinālā. Pusfināli tiks izspēlēti 2. martā un 3. martā būs bronzas spēle un fināls.

Jāatgādina, ka VK “Jelgava” šosezon spēlēs Simona Rozīte, Sanda Visočanska, Līva Brēdika, Inese Jursone, Ginta Leveika, Linda Liniņa, Liene Šimkuse, Jana Bērziņa, Monta Urbāne, Līva Sola, Nikola Amanda Ērgle, Kristīne Politere, Karlīna Kazāka, Amanda Regute un Madara Nemme. Komandas galvenais treneris ir Aldis Bērziņš.