25.2 °C, 4.1 m/s, 34.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“Sprīdītis” paplašinās; uzņems vēl 80 bērnu
“Sprīdītis” paplašinās; uzņems vēl 80 bērnu
22/07/2020

Paplašinot iestādes darbību, bērnu un jauniešu centra “Junda” bijušās telpas Skolas ielā 2 turpmāk izmantos pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”. Šobrīd ēkā notiek remontdarbi, lai jaunajā mācību gadā tur atvērtu četras jaunas grupas aptuveni 80 bērniem, kuri sasnieguši obligātās izglītības vecumu, bet nav saņēmuši vietu pašvaldības bērnudārzā.

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma skaidro, ka jau aizvadītajā mācību gadā Skolas ielā 2 pašvaldības bērnudārzam “Sprīdītis” bija izveidota viena grupa ar 15 piecgadniekiem un sešgadniekiem. Nodarbības notika no pulksten 8 līdz 14, kā arī bērniem tika nodrošinātas pusdienas, kuras viņi ieturēja “Sprīdītī” Tērvetes ielā 6.

 

“”Junda” šobrīd ir pārcēlusies uz jaunām mājām, līdz ar to pašvaldības ēka Skolas ielā 2 ir atbrīvojusies. Izvērtējot pirmsskolas izglītības pieejamību pilsētā, pašvaldība lēma paplašināt “Sprīdīša” darbību. Jaunajā mācību gadā Skolas ielā 2 tiks izveidotas četras grupas, kurās mācīsies bērni, kas sasnieguši obligātās izglītības vecumu. Plānots, ka kopumā tiks uzņemti 80 bērni,” stāsta S.Joma, norādot, ka, pēc pirmsskolu rindas reģistra, šobrīd vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē gaida 1512 bērni no pusotra līdz sešu gadu vecumam, tostarp 450, kuri sasnieguši obligātās izglītības vecumu. Tiesa, lielākā daļa šo bērnu šobrīd mācās privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs vai obligāto pirmsskolas izglītības programmu apgūst Centra pamatskolā, Jelgavas 4. sākumskolā vai Jelgavas 6. vidusskolā.

 

“Reģistrā šobrīd ir arī 76 bērni, kuriem šogad aprit pieci gadi un līdz ar to septembrī ir jāuzsāk obligātā sagatavošanās skolai. Šie bērni nav saņēmuši vietu pašvaldības bērnudārzā, un mums nav informācijas, vai viņi ir reģistrēti kādā privātajā izglītības iestādē. Pieredze rāda, ka šādā situācijā nereti ģimene ir pārcēlusies uz ārzemēm vai citu pašvaldību, vietu pirmsskolas rindā saglabājot un neinformējot Izglītības pārvaldi, tāpat var gadīties, ka ģimene no septembra ir sarunājusi vietu kādā privātajā izglītības iestādē vai arī obligāto sagatavošanos skolai nodrošinās ģimenē, saņemot metodisko atbalstu. Izglītības pārvalde ar šīm ģimenēm sazināsies augustā. Pēc situācijas apzināšanas, iespējams, vietu varēsim piedāvāt arī tiem bērniem, kuri sasnieguši obligātās izglītības vecumu un apmeklē privātās iestādes,” stāsta S.Joma. Pārvalde ar ģimenēm, kuru bērniem tiks piedāvāta vieta “Sprīdītī” Skolas ielā 2, sazināsies personīgi augustā, lai mācības varētu sākt jaunajā mācību gadā.

 

Mācību process Skolas ielā 2 piecgadniekiem un sešgadniekiem tiks organizēts līdzīgi kā pilsētas skolās, kur tiek īstenota obligātā pirmsskolas izglītības programma. Proti, mācības notiks katru darbdienu no pulksten 8 līdz 14, kā arī bērni varēs paēst pusdienas, kas iestādē tiks piegādātas. “Grupas strādās nepilnu dienu, taču, ja būs pieprasījums, tiks izveidota dežūrgrupa, kas strādās no pulksten 7.30 līdz 17.30. Vadīsimies pēc nepieciešamības,” stāsta S.Joma.

 

Šobrīd telpas Skolas ielā 2 tiek remontētas, lai tās pielāgotu pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām. “Jaunās grupas tiks izvietotas galvenajā ēkā, taču nākamvasar iecerēts sakārtot arī ēkas piebūvi, kur atradās “Jundas” darbnīcas, lai tur varētu izvietot vēl vienu pirmsskolas grupu,” stāsta S.Joma.

 

Līdz ar “Sprīdīša” paplašināšanos iestādes kolektīvs aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotājus un skolotāju palīgus.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē