20.9 °C, 1.4 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaStacijas ielā 13 darbu atsāk HIV profilakses punkts; tajā anonīmi un bez maksas var veikt eksprestestus
Stacijas ielā 13 darbu atsāk HIV profilakses punkts; tajā anonīmi un bez maksas var veikt eksprestestus
14/11/2022

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļa informē, ka Stacijas ielā 13 darbu atsācis HIV profilakses punkts, kurā anonīmi un konfidenciāli drošā un atbalstošā vidē ikviens bez maksas var veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestu. Testam iepriekš obligāti jāpiesakās.

Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļā norāda, ka pirms un pēc testa būs iespēja saņemt speciālista konsultāciju par veselības, profilakses un ārstēšanas jautājumiem. Eksprestesta veikšana ir anonīma un konfidenciāla – personu apliecinošs dokuments nav jāuzrāda. Rezultātu būs iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm.

 

Lai veiktu kādu no piedāvātajiem eksprestestiem, obligāti iepriekš jāpiesakās, zvanot vai sūtot ziņu uz tālruni 27830373.

 

Testēšanas punkta darba laiks:

 

pirmdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 13 līdz 19;

trešdienās, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 13 līdz 17.

 

Iedzīvotāji HIV profilakses punktā īpaši gaidīti no 21. līdz 25. novembrim, kad norisināsies Eiropas Testēšanas nedēļa (European testing week), kurā piedalās arī Latvijas HIV profilakses punkti, tostarp Jelgavas. Testēšanas nedēļa notiek divas reizes gadā (rudenī un pavasarī), un tās mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par HIV un B, C hepatītu testēšanas nepieciešamību, testu veikšanu un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Arī lai veiktu eksprestestu šajā nedēļā, tam obligāti jāpiesakās.

 

Katru gadu Latvijā tiek atklāti vairāki desmiti saslimšanas gadījumu ar HIV, sifilisu, B un C hepatītu. Tikai regulāri pārbaudoties, cilvēks var būt drošs, ka ir vesels. Visām šīm saslimšanām ir pieejama efektīva ārstēšana – jo savlaicīgāk to uzsāk, jo labāks rezultāts.

 

Atnāc uz testēšanas punktu, ja atpazīsti kādu no šiem riskiem!

 

● Seksuāli kontakti, nelietojot prezervatīvu.

● Skaistumkopšanas procedūras (pīrsingi, tetovējumi, manikīrs u.c.) un medicīniskas manipulācijas (piemēram, akupunktūra u.c.), kurās varētu būt izmantoti nepareizi sterilizēti instrumenti.

● Intravenozu narkotiku lietošana ar kopīgiem piederumiem (šļirces, adatas).

Kā sevi pasargāt no inficēšanās ar HIV, sifilisu, B un C hepatītu?

● Lietot prezervatīvu, iesaistoties gadījuma dzimumattiecībās vai bieži mainot partnerus.

● Izvairīties no skaistumkopšanas procedūrām (frizieris, manikīrs, tetovējumi, pīrsingi) vietās, kur nav iespējams pārliecināties par higiēnas prasību ievērošanu.

● Nelietot kopīgus injicēšanas piederumus (šļirces, adatas u.c.).

● Nelietot kopīgus higiēnas piederumus (skuvekļus, zobu birstes).

● Vakcinēties pret A un B hepatītu.

 

Sīkāka informācija par HIV profilakses punktiem atrodama ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Sociālo lietu pārvalde