20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiStadionā būvē modernu laistīšanas sistēmu
Stadionā būvē modernu laistīšanas sistēmu
02/05/2019

Zemgales Olimpiskā centra stadiona dabīgā seguma laukumam tiek izbūvēta moderna laistīšanas sistēma. Šāda sistēma ir viens no priekšnosacījumiem, lai laukums atbilstu augstākajai futbola stadionu kategorijai un tajā varētu notikt starptautiska mēroga spēles.

Līdz šim laistīšanai izmantota ruļļa tipa laistīšanas sistēma – tai bija piecu stundu perioda cikls, pēc kura sistēma bija jāpārvieto uz citu laukuma daļu. Jaunā darbosies automātiski, turklāt nosegs visu zālienu. Ieguvums būs arī tas, ka jaunā sistēma, ja būs tāda nepieciešamība, sniegs iespēju aplaistīt laukumu pat spēles starplaikā, turklāt tai ir lietus sensors – gadījumā, ja sāk līt, laistīšana tiek pārtraukta. Tādējādi zāliens netiek pārlaistīts un ūdens tiek patērēts lietderīgi.

 

 

Dabīgā seguma laukumā tiek izveidoti kanāli, kuros tiek ievilkta laistīšanas sistēma. Pēc tam, konsultējoties ar speciālistiem, atjaunos un uzlabos laukuma zālienu, kam apmēram mēnesi vajadzēs nostāvēties. Plānots, ka aktivitāte dabīgā seguma laukumā atgriezīsies 21. maijā, kad ZOC paredzēta “Optibet” futbola Virslīgas spēle starp FK “Jelgava” un FK “Spartaks Jūrmala”.

 

ZOC stadionā plānoti vēl citi uzlabojumi, piemēram, elektrības kontaktligzdu ierīkošana atsevišķos vieglatlētikas sektoros, lai būtu ērtāk aizvadīt sacensības. Savukārt līdzšinējo mehānisko ruļļa tipa laistīšanas sistēmu varētu izmantot citu pilsētas sporta laukumu uzturēšanai un laistīšanai, jo tā ir pārvietojama. Laistīšanas sistēmas ierīkošana izmaksā ap 20 000 eiro.

 

Futbola stadioniem kategorijas piešķir Latvijas Futbola federācija, pamatojoties uz Stadionu un infrastruktūras noteikumiem. Pavisam ir četras kategorijas, un ZOC stadionam šobrīd ir II – visaugstākā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē