23.9 °C, 3 m/s, 51.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsStadionos jāievēro noteikumi!
Stadionos jāievēro noteikumi!
31/10/2022

Jelgavas pilsētas stadioni ir pieejami ikvienam iedzīvotājam, un tajos, kā ikvienā publiskā vietā, ir jāievēro noteikumi. Būtiskākie no tiem – nebojāt sporta infrastruktūru un savākt aiz sevis atkritumus, ievērojot principu Ko atnesi, to aiznes!.

Pilsētas stadionu izmantošanas kārtība ir noteikta Jelgavas pašvaldības saistošajos noteikumos Nr.19­18 “Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos”. Tie attiecas uz visiem sporta laukumiem, kas izveidoti pie pilsētas izglītības iestādēm. “Rekonstruētajos stadionos – pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, pie Jelgavas 4. sākumskolas un pie Jelgavas sporta halles – visvairāk tiek grēkots ar atkritumiem un mīkstā seguma bojāšanu. Apmeklētājiem būtiski atcerēties un arī ievērot to, ka pa mīksto segumu aizliegts braukt ar velosipēdu, skrejriteni, skrituļslidām, staigāt ar augstpapēžu kurpēm vai nūjot. Savukārt, lai pie atkritumu urnām neveidotos kaudzes, ieteiktu apmeklētājiem ievērot principu “Ko atnesi, to aiznes!” – līdzīgi, kā dodoties uz dabas objektiem,” norāda Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis. Jāpiebilst, ka renovētajos stadionos ir izvietotas informatīvas zīmes ar stadiona izmantošanas noteikumiem, bet arī pārējos stadionos, pie kuriem šādu zīmju nav, noteikumi ir jāievēro.

 

Lai gan tas nav bijis pārāk bieži, tomēr šī gada laikā Jelgavas pilsētas pašvaldības policija ir saņēmusi vairākus izsaukumus saistībā ar uzvedību tieši stadionos. “Bija sūdzība, ka Jelgavas Pārlielupes pamatskolas sporta laukumā bērni piegružo apkārtni. Apsekojot skolas sporta laukumu, tika konstatēts, ka tas ir piegružots ar saulespuķu sēklu čaumalām un tukšām PET pudelēm. Saņemts arī izsaukums, ka Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas sporta laukumā tiek atskaņota skaļa mūzika. Ar personām, kas atradās stadionā, tika veiktas preventīvās pārrunas. Vēl bijis izsaukums, ka persona Jelgavas 5. vidusskolas sporta laukumā lauž koka zarus, jo tie traucējuši skriešanai. Tomēr izsaucējam izdevās situāciju atrisināt saviem spēkiem un policijas iejaukšanās nebija nepieciešama,” stāsta Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Elizabete Lāce.

 

Par Jelgavas pašvaldības saistošo noteikumu Nr.19­18 “Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos” prasību neievērošanu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 100 naudas soda vienībām jeb 500 eiro.

 

 

Foto: Sporta servisa centrs