18.4 °C, 1.7 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsStafetes komanda Eiropas čempionātā izcīna 7. vietu
Stafetes komanda Eiropas čempionātā izcīna 7. vietu
25/01/2021

No 22. līdz 24. janvārim Polijas pilsētā Gdaņskā norisinājās Eiropas čempionāts šorttrekā. Jelgavas sportisti Endijs Vīgants un Reinis Bērziņš Latvijas stafetes sastāvā izcīnīja 7. vietu.

Sākotnēji bija plānots, ka Latvijas sportisti Eiropas čempionātā startēs tikai individuālajās disciplīnās, bet apmēram nedēļu pirms čempionāta viena stafetes komanda tika atsaukta no starta, tādējādi dodot iespēju Latvijas komandai.

 

Stafetē startēja 11 komandas. Latvijas izlases sastāvā slidoja Jelgavas sportisti Endijs Vīgants un Reinis Bērziņš, kā arī Roberts Krūzbergs un izlases treneris Jēkabs Saulītis. “Četriem cilvēkiem kopā jānoslido 5000 metri jeb 45 apļi. Katram slidotājam obligāti jānoslido viens aplis, un tad var mainīties, kā grib. Mēs parasti maināmies ik pēc pusotra apļa,” to, kā norisinās stafete, “Sporta servisa centram” ieskicē Endijs.

 

Stafešu komandas startēja trīs priekšskrējienos. Divas ātrākās komandas no katra skrējiena, kā arī divas trešās vietas ieguvējas ar ātrākajiem laikiem kvalificējās pusfinālam. Latvijas komanda iekļuva pusfinālā ar trešo ātrāko laiku. “Visu izdarījām pēc plāna – zinājām, ka krievi un beļģi būs ātrāki par mums, tādēļ sākumā iekrājām laiku, lai beigās būtu labs kopējais laiks. Noslidojām tikai sekundi lēnāk par Latvijas rekordu,” pēc priekšskrējiena komentēja Endijs. Latvijas komandas laiks bija 6:57,962 minūtes.

 

Pusfinālā Latvijas komanda savā skrējienā uzrādīja ceturto laiku (7:18,316 minūtes) un kvalificējās B finālam, kurā iekļuva arī Francijas, Beļģijas un Vācijas komanda. B finālā mūsu komanda finišēja trešā (ar laiku 7:23,796 sekundes), kopvērtējumā izcīnot 7. vietu. “Manuprāt, ņemot vērā visus apstākļus, iekļūšana Eiropas komandu Top 8 ir labs panākums,” vērtē Endijs.

 

Jāpiebilst, ka Endijs mūsu stafetes komandā bija vispamanāmākais – savas ķiveres dēļ. Tās dizainu sportists izstrādāja pats. “Apvienoju kopā vairākas lietas – Latvijas mežus, savu mīļāko dzīvnieku briedi, trīs zvaigznes, savus iniciāļus un Latvijas karodziņu. Doma tāda, ka briedis esmu es, kurš uzturas sev patīkamā vidē un nes Latvijas vārdu,” stāsta Endijs. Viņa ideju pārnest uz ķiveres palīdzēja mākslinieks Aleksandrs.

 

Reinis Bērziņš startēja arī individuālajās disciplīnās – 1500, 500 un 1000 metru distancēs. 1500 un 500 metru distancēs viņš tika diskvalificēts un sacensības noslēdza bez rezultāta, savukārt 1000 metru distancē izcīnīja 25. vietu 45 dalībnieku konkurencē.

 

 

Foto: Roberts Voskāns