12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiStarp “Zemgales Laiks Ziedonim” 2019 laureātiem arī jelgavnieki
Starp “Zemgales Laiks Ziedonim” 2019 laureātiem arī jelgavnieki
03/06/2019

Piektdien, 31. maijā, norisinājās jau trešā “Zemgales Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Starp laureātiem arī jelgavnieki: LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Daiga Zigmunde, deju terapeite Liene Ķince un brīvprātīgā darba entuziasts Gatis Valainis. Katrs laureāts saņēma stikla mākslinieces Lauras Vizbules darināto balvu.

 

Nominācijā zinātnē “Zemgales Taureņu uzbrukums” šī gada laureāte ir Daiga Zigmunde. Daiga ir arhitektūras zinātņu doktore un profesore un reizē arī Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes dekāne, aktīvi iesaistās izglītības un zinātniskajos projektos Latvijas un Eiropas mērogā. Valdekas pils Jelgavā Daigas vadībā ir izveidots par mūsdienīgu ainavu arhitektu apmācības centru starptautiskā līmenī. Viņa ikdienā nesavtīgi rūpējas par visiem kopā un katru atsevišķi, lai darbi iet uz priekšu, lai dzīvotu saskaņā ar sirdsapziņu, lai apkārt ir sakārtota vide, lai zinātniskie mērķi ir ātrāk sasniedzami.

 

Nominācijā par dzīvi mākslā “Zemgales Bize” laureāte ir deju terapeite Liene Ķince. Liene vada nodarbības kā deju pedagogs deju studijā “dejovisi.lv”, papildus trenē daiļslidotājus, ir pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un strādā kā deju un kustību terapeite dienas centros.

 

Liene ikdienā strādā arī ar jauniešiem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi pierādot, ka visi cilvēki ir talantīgi un spējīgi apgūt dejas mākslu, ar to dodot morālu spēku un iekļaujot viņus sabiedrībā.  Lienes vadītajās laikmetīgās mākslas dejās, baleta no darbībās bērni un jaunieši gūst iespēju paust savas emocijas caur kustībām, apzināties savu ķermeni un veidot savu patību.

 

Laureāts nominācijā bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers” ir brīvprātīgā darba entuziasts Gatis Valainis. Gatis ir komandas biedrs, kurš nebaidās uzņemties atbildību par jebkādām neparedzamām situācijām un riskiem, rodot risinājumus un pieņemot lēmumus, jo sirdī jūt lielu mīlestību pret cilvēkiem un darbu, ko izvēlās darīt.

 

Gatis devis lielu ieguldījumu fondā “Nāc līdzās”, kur palīdzējis un bijis kopā dažādos notikumos ar bērniem un jauniešiem ar īpašam vajadzībām. Gatis vienmēr izturējās pret katru bērnu un jaunieti līdzvērtīgi, nekad nenorādot uz nespēju vai traucējumiem, bet iedrošinot turpināt attīstības ceļu, uzsverot, ka piepildīt savu sapni ir tiesīgs ikviens no mums. Tāpēc Gatis ir līdzās – lai palīdzētu sapņiem kļūt reāliem!

 

Ceremoniju vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Vakara gaitā visus laureātus un viesus priecēja dziedātāja Santa Šillere un ģitārists Ēriks Radželis, folkloras kopa “Tarkšķi”, jaunā dziedātāja Emīlija Pavlovska ar Kristu Krūskopu, dziedātāja Diāna Ponaskova, ģitārists Indars Markots, kā arī Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķis Jānis Strapcāns.

 

Apbalvojumu organizē biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību.

             

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Biedrībā “Zemgales Laiks Ziedonim”