20.1 °C, 1.9 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaStarptautiskā Invalīdu diena šogad norisināsies citādi
Starptautiskā Invalīdu diena šogad norisināsies citādi
23/11/2020

Ik gadu Jelgavas pilsētas pašvaldība Starptautisko Invalīdu dienu ir aizvadījusi kopīgā pasākumā “Ar sauli sirdī”, taču šogad cilvēki ar īpašām vajadzībām viņiem sarūpētu iepriecinājumu, sākot ar 1. decembri, individuāli divu nedēļu garumā aicināti saņemt Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP), Skolotāju ielā 8.

Starptautisko Invalīdu dienu pasaulē ik gadu atzīmē 3. decembrī, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar invaliditāti ikdienu, akcentētu būtiskākās problēmas un meklētu iespējamos risinājumus, runātu par viņu tiesībām, kā arī mazinātu atstumtību un veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo iekļaušanos.

 

“Ik gadu pasākums “Ar sauli sirdī” ir bijis kā platforma, kur klātienē satikties cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kur invalīdu organizāciju kolektīviem sniegt savus priekšnesumus un savstarpēji socializēties. Šogad ir citādi. Esam spiesti pielāgoties esošajiem apstākļiem, kad jāsadzīvo ar ierobežojumiem vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai,” skaidro SIP vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde.

 

Šogad Jelgavas pilsētas invalīdu organizāciju pārstāvji kuplā skaitā nevarēs pulcēties vienotā pasākumā, bet, iepriekš piesakoties, divu nedēļu garumā, no 1. līdz 15. decembrim, tiks gaidīti SIP, lai saņemtu viņiem sarūpētu nelielu iepriecinājumu.

 

Katra pilsētas organizācija, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām, tiks uzrunāta atsevišķi, lai tālāk informētu savus biedrus par šī gada Starptautiskai Invalīdu dienai veltīto aktivitāšu norises kārtību, kādā biedrības biedri varēs doties uz Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

 

Pirms došanās uz pārvaldi personas ar invaliditāti aicinātas zvanīt pa tālruni 63005467, 63005468 vai 63005496, lai pieteiktos uz konkrētu apmeklējuma laiku, kā arī ikviens aicināts izvērtēt savu veselības stāvokli un ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tai skaitā mutes un deguna aizsega lietošanu pārvaldes apmeklējuma laikā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde