16.9 °C, 3.2 m/s, 67.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStarptautiskā reitingā LLU iekļūst starp 5% pasaules labākajām universitātēm
Starptautiskā reitingā LLU iekļūst starp 5% pasaules labākajām universitātēm
17/10/2019

Oktobrī publiskots Times Higher Education Pasaules universitāšu reitings 2020 inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā, kurā starp 1000 labākajām pasaules universitātēm nosaukta LLU, kas starptautiskajā vidē zināma kā Latvia University of Life Sciences and Technologies. Reitingā iekļuvušās universitātes kopumā veido 5% lielu īpatsvaru no visām augstākās izglītības iestādēm pasaulē.

Inženierzinātņu un tehnoloģiju virziens ir visplašāk pārstāvētais studiju un zinātnes virziens LLU. Tajā studijas īsteno Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Tehniskā fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte un Meža fakultāte.

 

Jau iepriekš ziņots, ka kopējā Times Higher Education reitingā 2020 LLU šogad iekļuvusi pirmo reizi, ieņemot vietu 1001+ grupā. Visaugstākie rādītāji iegūti zinātnē un zināšanu pārnesē, līdzvērtīgi konkurējot ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti un iekļūstot pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Atbilstoši zinātnes rādītājiem LLU ir ieguvusi 714. vietu, bet zināšanu pārnesē – 913. vietu.

 

Times Higher Education reitingā tiek vērtētas pētniecībā aktīvas universitātes no visas pasaules, izmantojot vairākus kritērijus piecos darbības virzienos: studijas (studiju vide), zinātne (apjoms, ienākumi, reputācija), citējamība (zinātnes ietekme), starptautiskais profils (mācībspēki, studenti, pētījumi) un ienākumi no nozares (zināšanu pārnese). Ar kritēriju palīdzību tiek mērīti universitāšu sasniegumi un reitingā iekļautas tikai pasaulē labākās universitātes. Reitinga veidotāji informē, ka novembrī tiks publiskoti reitinga rezultāti arī citas zinātņu nozarēs.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU)