14 °C, 3.6 m/s, 91.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiStarptautiskajai veco ļaužu dienai veltītie pasākumi
Starptautiskajai veco ļaužu dienai veltītie pasākumi
20/09/2014

No 24.septembra līdz 1.oktobrim Jelgavas pensionāru biedrība sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi organizē plašu pasākumu programmu, kas veltīta Starptautiskajai veco ļaužu dienai. Plānotais pasākumu komplekss veicinās senioru informētību par viņiem aktuālākajiem jautājumiem, iesaistīs sabiedriskajos pasākumos un dažādos senioru ikdienu.

Klikšķināt, lai atvērtu

No 24.septembra līdz 1.oktobrim Jelgavas pensionāru biedrība sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi organizē plašu pasākumu programmu, kas veltīta Starptautiskajai veco ļaužu dienai. Pasaulē šos svētkus atzīmē 1.oktobrī. Plānotais pasākumu komplekss veicinās senioru informētību par viņiem aktuālākajiem jautājumiem, iesaistīs sabiedriskajos pasākumos un dažādos senioru ikdienu.
   
Trešdien, 24.septembrī, no pulksten 12 norisināsies Senioru sporta diena, viesiem senioriem tiks piedāvāta iespēja kopīgi padarboties un izkustēties dažādos sporta veidos: šahs, dambrete, novuss, galda teniss, šautriņas. Sporta aktivitātes norisināsies Jelgavas pensionāru biedrības dienas centrā „Sadraudzība” (Dobeles iela 62).
   
Piektdien, 26.septembrī diena veltīta priekam un kustībai „IEPAZĪSTI un PIEDALIES!”. No pulksten 11 līdz 12 sagaidām interesentus, kuri labprāt iemēģinās līnijdeju soļus, Siāras Vīgantes vadībā, bet no pulksten 12 līdz 13 izbaudīs biodejas kopā ar pasniedzēju Margaritu Kaltiginu. Norises vieta: Jelgavas pensionāru biedrības dienas centrs „Sadraudzība” (Dobeles iela 62).
   
Pirmdien, 29.septembrī, pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē notiks Jelgavas senioru radošo darbu izstādes ,,Ar burvju adatu” atklāšana. Izstādes viesi varēs baudīt gan Jelgavas pensionāru biedrības, gan rokdarbnieku kluba „Zelta rokas”, kā arī citu šī aroda meistaru radītos iedvesmojošos darbus – izšuvumus un knipelējumus.  Izstāde būs apskatāma līdz š.g. 3.oktobrim SIP darba laikā.
   
Otrdien, 30.septembrī, no pulksten 12 Jelgavas pensionāru biedrības dienas centrā „Sadraudzība” norisināsies Radošās darbnīcas, kur ikviens varēs izmēģināt dažādas rokdarbu tehnikas: dekupāžu, tapošanu, ziedu izgatavošanu, pērļošanu, dakšošanu, knipelēšanu u.c. Tāpat būs iespēja apmeklēt Evas Kulmanes meistarklasi (Dobeles Amatu māja).
   
Trešdien, 1.oktobrī, no pulksten 10 līdz 12 Jelgavas pensionāru biedrības dienas centrā „Sadraudzība” bezmaksas konsultācijas par dažādiem aktuāliem juridiskiem jautājumiem sniegs notāre Ilga Tauriņa.

Savukārt, pulksten 18 uz svinīgo koncertu „Satikšanās rudens saulē” aicinās Jelgavas pilsētas un novada senioru kolektīvi. Koncerts norisināsies Kultūras nama Lielajā zālē un tajā piedalīsies arī mazie dejotāji no kolektīva „Ieviņa” un biedrības „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” jaunie mūziķi. Ieeja bez maksas.

Koncerta piedalās:
Jelgavas Pensionāru biedrības vokālais kolektīvs „Dziedātprieks”, mākslinieciskais vadītājs J.Lešinskis;
Jelgavas Pensionāru biedrības vokālais ansamblis „Vīzija”, mākslinieciskā vadītāja L.Gaile;
Jelgavas Pensionāru biedrības līnijdejotāju grupa ,,Saulgriezes”, mākslinieciskā vadītāja S.Vīgante;
Jelgavas krievu biedrības „Istok” ansamblis „Slavjanočka”, mākslinieciskā vadītāja Ē.Bogdanova;
Jelgavas novada senioru koris ,,Gaisma”, mākslinieciskā vadītāja Z.Kurševa;
Jelgavas Latviešu biedrības deju kolektīvs ,,Rudens rozes” , mākslinieciskais vadītājs I.Pauniņš;
Bērnu un jauniešu deju kolektīvs „Ieviņa”, mākslinieciskā vadītāja L.Ozola;
Biedrības „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” jaunie mūziķi.

Pasākumu organizē JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde un Jelgavas pensionāru biedrība.
Atbalsta: Jelgavas pilsētas Dome, JPPI „Kultūra”, notāre Ilga Tauriņa, biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” u.c.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrības integrācijas pārvaldē