17.2 °C, 3.6 m/s, 72.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaStarptautiskas mācības Jelgavā pulcē Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsējus
Starptautiskas mācības Jelgavā pulcē Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsējus
16/08/2019

Šodien, 16. augustā, Jelgavas lidlauka teritorijā notika starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales brigādes daļas sadarbībā ar Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamentu ikdienas glābšanas darbiem pietuvinātā situācijā iemēģināja nesen iegūtos kvadraciklus ar dzesēšanas iekārtām, kas paredzētas ugunsgrēku dzēšanai grūti piekļūstamās vietās.

Mācībās izspēlēta situācija, ka lidlauka teritorijā izcēlies plašs sausās zāles un krūmāju ugunsgrēks, kura dzēšanā jāiesaista apjomīgi ugunsdzēsēju glābēju, tehnikas un aprīkojuma resursi. Mācību scenārijs paredzēja to, ka pirmā VUGD daļa, kas ierodas notikuma vietā, apzina situāciju, izlemjot, vai nepieciešami papildspēki. Tad tika izsaukts operatīvais dežurants, kas uzņemas glābšanas darbu vadīšanu un štāba izveidi – štābs ir vieta, kur saplūst visa aktuālā informācija par glābšanas darbu norisi.

Kā arī ugunsdzēsēji-glābēji šodien mācībās izmantoja sūkni, kas sniedz iespēju īsā laikaposmā uzsūkt lielu ūdens daudzumu – šoreiz par ūdens ņemšanas avotu tika izvēlēts netālu no improvizētās ugunsgrēka vietas esošais grāvis. Uzsūktais ūdens tika uzglabāts īpaši paredzētā mobilā baseinā ar desmit tonnu ietilpību, kur uzpildījās kvadracikli.

Tāpat šodien mācībās piedalījās Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC), nodrošinot mācībām dronu, kas, kā norāda VUGD, šodien ir neatņemams rīks meža un kūdras purvu ugunsgrēku dzēšanā, jo palīdz samērā ātri noteikt ugunsgrēka mērogu.

Mācībās piedalījās Šauļu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārvaldes, Jelgavas, Dobeles, Tukuma, Bauskas un Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji glābēji. Praktisko mācību mērķis ir ne tikai praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, bet arī pārbaudīt jauno kvadriciklu ar dzēšanas iekārtu tehniskās iespējas, kā arī attīstīt sadarbību ar Lietuvas ugunsdzēsējiem glābējiem.

Praktiskās mācības norisināsies Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus» (DERMR, LLI-232) gaitā.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē