18.7 °C, 4 m/s, 74 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiStāstīs par dalību ekstrēmās velosacensībās Eiropā
Stāstīs par dalību ekstrēmās velosacensībās Eiropā
19/03/2018

22.martā stāstīs par dalību ekstrēmās velosacensībās Eiropā!

Ceturtdien, 22.martā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī (Akadēmijas iela 1, Jelgava) norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Velosacensību The Transcontinetal Race stāsts – 4000 km cilvēcības”, kurā viesosies veloceļotājs Krišjānis Jansons-Ratiniks – pirmais latvietis, kurš 12 dienu laikā ar velosipēdu šķērsojis 13 Eiropas valstis, veicot grūtākās velosacensības Eiropā.

 

Tradicionāli velosacensības tiek uztvertas kā pāris stundu intensīva braukšana grupā, bet The Transcontinental Race ir samērā ekstrēmas sacensības, ar striktu nolikumu, kas aizliedz izmantot jebkādu palīdzību no malas. Dalībai nepieciešama augsta pašmotivācija, jo vidēji dienā 20 stundas jāpavada uz velosipēda un ilgstoši jābrauc vienatnē, naktīs.

 

Veloceļotājs Krišjānis Jansons-Ratiniks sacensības pēc individuāli izstrādāta maršruta plāna uzsāka aizvadītā gada 28.jūlijā Beļģijā un 300 stundu laikā šķērsoja 13 valstis, veicot 4000 kilometrus un finišējot 12 diennaktīs, 11 stundās un 44 minūtēs. Sportists, veicot sacensības maršrutā Beļģija-Vācija-Itālija-Slovākija-Rumānija-Grieķija ierindojās 16.vietā 288 dalībnieku konkurencē.

 

Tūrisma vakarā Krišjānis dalīsies ar pieredzi par dalību sacensībās, par pārcilvēcīgo slodzi un nogurumu, dzīvi uz šosejas, cīņu ar sevi un mainīgajiem laika apstākļiem – sākot no milzīga karstuma līdz negaisiem un vēju kalnu pārejās. Tas būs stāsts par nonākšanu līdz savam kodolam, par izturību un ilgu sarunu ar sevi – stāsts par cilvēcību.

 

Tematiskā tūrisma vakara dalības maksa 2,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk par tūrismu Jelgavā šeit: www.visit.jelgava.lv.

 

 

Informācija: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs