25.1 °C, 4.1 m/s, 43.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“STEM junioriem” – jauna mērķprogramma 1.–4. klašu skolēniem
“STEM junioriem” – jauna mērķprogramma 1.–4. klašu skolēniem
15/09/2020

Sākusies elektroniskā pieteikšanās Jelgavas pašvaldības mērķprogrammai sākumskolas skolēniem “STEM junioriem”. Šajā mācību gadā programmā tiks uzņemti pirmklasnieki, un pirmā nodarbība paredzēta jau septembra beigās.

“Mūsu pilsētas bērndārznieki izpratni par dabaszinībām gūst pašvaldības mērķprogrammas “FasTracKids” nodarbībās, tāpat bērniem ir iespēja darboties ar “Miniphanomenta” eksperimentu stacijām “Mācies eksperimentējot”, attīstot savas pētnieciskās prasmes un veicinot interesi par dabaszinātnēm, savukārt 5.–9. klases skolēni eksaktos priekšmetus padziļināti var apgūt Prātnieku laboratorijā. Vērtējot kopumā – Jelgavā jau vairākus gadus atbalsta sistēma eksakto priekšmetu jeb STEM jomā sekmīgi darbojas, taču līdz šim trūka specializēta piedāvājuma tieši sākumskolas jeb 1.–4. klašu skolēniem. Lai secīgi pa vecumposmiem turpinātu ieinteresēšanu un nodrošinātu zināšanu nostiprināšanu, bija nepieciešams īpašs piedāvājums arī viņiem, un šajā mācību gadā sāksim īstenot pašvaldības mērķprogrammu “STEM junioriem”,” stāsta Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) projektu vadītāja Sanita Šabanska, skaidrojot, ka STEM joma aptver dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātiku, kas integrēta piecos jaunās mērķprogrammas moduļos.

2020./2021. mācību gadā mērķprogrammā tiek uzņemti 1. klases skolēni, perspektīvā paredzot to īstenot līdz pat 4. klasei. Šajā mācību gadā kopumā divās grupās tiks uzņemti 30 pirmklasnieki, un vecāki, pirms pieteikt bērnu “STEM junioriem” nodarbībām, aicināti izvērtēt, vai mazajam pirmklasniekam ir dabiska interese par eksakto jomu. “Šajās nodarbībās, protams, tā tiks attīstīta, taču ir ļoti svarīgi, lai bērnam patiktu izzināt, pētīt, konstruēt,” tā S.Šabanska.

Katrai grupai visa mācību gada garumā ZRKAC paredzētas 30 nodarbības. Vienai grupai tās notiks otrdienās no pulksten 15 līdz 16.30, sākot no 29. septembra, otrai – tajā pašā laikā trešdienās ar pirmo tikšanos 30. septembrī. S.Šabanska stāsta, ka mērķprogrammas dalībnieki apgūs piecus moduļus: “Dabaszinību eksperimenti jeb Saskati procesus dabā un ikdienas dzīvē!”, “Aizraujošā matemātika jeb Rodi un izskaidro savus risinājumus!”, “Eko darbnīcas jeb Iemācies videi draudzīgus paradumus!”, “Projektēšana jeb Iepazīsti tehnoloģijas un būvē!” un “Integrētās nodarbības jeb Savus sapņus pārvērt par darbiem – pats radi jaunas lietas!”. “Eko darbnīcas programmā iekļautas papildus dabas zinātņu un tehnoloģiju tēmām ar mērķi veicināt bērnos izpratni par to, ka tehnoloģijām jābūt līdzsvarā ar ilgtspējīgiem, videi draudzīgiem risinājumiem,” paskaidro ZRKAC projektu vadītāja, atklājot, ka visas tēmas kopā ar bērniem atklās Jelgavas skolu pedagogi. “Programmai “STEM junioriem” esam piesaistījuši atraktīvus, radošus, aizrautīgus pedagogus, kas mazos skolēnus noteikti pratīs ieinteresēt dabaszinātnēs un tehnoloģijās,” piebilst S.Šabanska.

Pirmklasniekus pieteikt mērķprogrammai “STEM junioriem” vecāki varēs elektroniski no 18. septembra pulksten 14 vietnē ej.uz/stem_jun, līdz tiks nokomplektētas abas grupas. Papildu informāciju var iegūt pa tālruni 63012152, 63012154 vai e-pastu sanita.sabanska@zrkac.jelgava.lv.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē