22 °C, 2.8 m/s, 48.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaStiprais vējš sabojājis luksoforu, ceļa zīmes un nolauzis kokus
Stiprais vējš sabojājis luksoforu, ceļa zīmes un nolauzis kokus
17/04/2020

Ceturtdien līdz pulksten 18 Jelgavā reģistrētās stiprākās vēja brāzmas bija 20,2 metri sekundē. Operatīvie dienesti ziņo, ka stiprais vējš pilsētā sabojājis luksoforu un ceļa zīmes, kā arī nolauzti vairāki koki. Ugunsdzēsēji saņēmuši vienu izsaukumu par koku, kas nokritis uz ceļa braucamās daļas, bet Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) ienākuši 15 ziņojumi par spēcīgā vēja radītajiem bojājumiem. 

POIC informē, ka stiprais vējš Rūpniecības un Pulkveža Oskara Kalpaka ielas krustojumā luksofora objektam norāvis gaismas aizsarga jumtiņus, kā arī saņemti seši zvani par to, ka šajā krustojumā vējš ir sagriezis luksoforu konsoli. Iedzīvotāji arī ziņojuši par nolauztu koku blakus Raiņa ielas 1. namam un Meiju ceļā 50. Saņemti arī ziņojumi par to, ka stiprais vējš Vecajā ceļā ir sagrozījis ceļa zīmi, kas informē par apbraucamo ceļu (divi zvani), par sagrozītu ceļa zīmi stāvlaukumā pie dzelzceļa stacijas «Cukurfabrika» un bojātām ceļa zīmēm Satiksmes ielā 24 un Uzvaras ielā 12. Kāds iedzīvotājs POIC informējis par to, ka Satiksmes ielā 35a no jumta konstrukcijas ir atdalījusies metāla plāksne. POIC saņemto informāciju par vēja radītajiem postījumiem nodevis atbildīgajām iestādēm seku novēršanai.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Anete Strazdiņa informē, ka Jelgavā kopumā spēcīgais vējš pārciests mierīgi un saņemts tikai viens izsaukums par nolūzušu koku Gatves ielā, kas aizšķērsojis ceļa braucamo daļu. Ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku un novāca no ceļa braucamās daļas.

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka arī šopēcpusdien pastiprināsies ziemeļu rietumu vējš un Zemgalē ir izsludināts dzeltenais brīdinājums, kas nozīmē, ka laika apstākļi ir pasliktināti un jābūt uzmanīgiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē