23.5 °C, 3.3 m/s, 59.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiStiprākais ugunsdzēsējs glābējs Latvijā – jelgavnieks
Stiprākais ugunsdzēsējs glābējs Latvijā – jelgavnieks
12/08/2022

Šodien sacensībās “Stiprais ugunsdzēsējs” Jelgavā par 2022. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas pārstāvis Kristaps Ansons, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Jelgavas daļas komanda. Sešdesmit astoņu dalībnieku konkurencē otro vietu izcīnīja Rīgas reģiona pārvaldes 7.daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomas Jaunzems, bet sīvā cīņā trešo vietu ieguva Dobeles daļas komandieris Artūrs Rožkovs.

Visu startējošdalībnieku rezultāti tika vērtēti arī trijās vecuma grupās. Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem pirmo vietu ieguva Dobeles daļas pārstāvis Artūrs Rožkovs, otrajā vietā ierindojās Aizkraukles daļas pārstāvis Armands Laurinaitis, bet trešajā – Rīgas reģiona pārvaldes 6.daļas pārstāvis Emīls Pētersons. Savukārt, vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem par uzvarētāju kļuva Kristaps Ansons no Jelgavas daļas, bet otro vietu ieguva Tomas Jaunzems no 7.daļas un trešo  Matīss Spalva no Valmieras daļas. Vecuma grupā virs 40 gadiem startēja trīs dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Kaspars Grābens no Jelgavas daļas, otros – Gatis Stilba no Skrundas posteņa, bet trešo vietu – Almants Kalniņš no Talsu daļas. 

 

Komandu konkurencē startēja 18 Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēju glābēju komandas. Titulu “Stiprākā ugunsdzēsēju glābēju komanda 2022” ieguva Jelgavas daļas komanda. Viņiem pavisam nedaudz piekāpās 7. daļas komanda, bet trešo vietu ieguva Jēkabpils daļas komanda. 

 

Sacensību “Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanu tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsējaglābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā. 

 

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 90 dalībnieki no Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta.

 

 

Informācija: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests